Перейти до основної сторінки
З 1 січня 2018 рокунепрацюючим особам, які досягли загального пенсійного віку, але не отримали права на пенсійну виплату, призначається тимчасова державна соціальна допомога
На виконання Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” Кабінетом Міністрів України 27.12.2017 №1098 затверджено Порядок призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.
Вказаним Порядком передбачено призначення у період з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року тимчасової державної соціальної допомоги особі, яка відповідає таким вимогам:
жінки 1961 року народження і старші після досягнення:
___________________________________________________________________
Умови та термін, на який призначається
тимчасова державна соціальна допомога:
____________________________________________________________________
В якому розмірі надається допомога?
Розмір тимчасової допомоги залежить від доходу сім’ї та визначається як різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність, і середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців, але не може перевищувати 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Максимальний розмір допомоги у 2018 році становить: з січня – 1373 грн.; з липня – 1435 грн.; з грудня – 1497 грн.
Хто входить до складу сім’ї особи, що звертається за призначенням тимчасової державної соціальної допомоги:
До складу сім’ї включаються: чоловік, дружина, діти, у тому числі усиновлені, віком до 18 років, які перебувають на їх утриманні; діти – студенти закладів вищої освіти I-IV рівнів акредитації та закладів професійної (професійно-технічної) освіти з денною формою навчання віком до 23 років, які не мають власних сімей, у тому числі ті, що одержують стипендію, незалежно від того, де вони проживають (разом із батьками чи перебувають на навчанні в іншому населеному пункті); особи, які спільно проживають однією сім’єю, але не перебувають у шлюбі між собою (будь-якому іншому шлюбі), пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки.
До складу сім’ї не включаються: батьки, дід, баба, брати, сестри; опікуни, піклувальники та члени їх сімей; батьки, позбавлені батьківських прав; діти, які перебувають на повному державному утриманні; діти, які перебувають під опікою чи піклуванням.
Документи, необхідні для призначення тимчасової державної соціальної допомоги:
Для призначення тимчасової допомоги до управління соціального захисту населення за місцем проживання подаються:
– заява та декларація про доходи та майновий стан за формами, затвердженими Мінсоцполітики;
– документ, що посвідчує особу;
– інформація про адресу зареєстрованого місця проживання (фактичного місця проживання);
– документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та мають про це відмітку в паспорті);
– довідка про наявний страховий стаж, видана органами Пенсійного фонду України;
– довідка про доходи кожного члена сім’ї за останні 6 календарних місяців, що передують місяцю звернення;
– копію рішення про призначення опікуна (для недієздатних осіб).
Інформація про склад сім’ї зазначається в декларації про доходи та майновий стан.
При зверненні за призначенням допомоги за місцем фактичного проживання, додатково надається довідка про неотримання допомоги за зареєстрованим місцем проживання.
Відповідальність за достовірність наданої інформації покладається на особу, яка звернулася за призначенням тимчасової допомоги.
Особа, якій призначено допомогу зобов’язана не пізніше 10 днів повідомити управління соцзахисту про зміну обставин, які можуть вплинути на розмір та порядок отримання тимчасової допомоги.
Умови, за яких тимчасова допомога не призначається:
– середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на 1 особу перевищує 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
– особа одержує пенсію або державну соціальну допомогу, що призначається відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам” або “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”;
– особа (члени її сім’ї) потягом 12 місяців перед зверненням здійснили купівлю/оплатили послуги (одноразово) на суму, яка на дату купівлі/(оплати) перевищує 50 тис. грн. (крім оплати житлово-комунальних послуг в межах соціальних норм та медичних послуг);
– особа працює, провадить іншу діяльність, пов’язану з отриманням доходу;
– за результатами вибіркового обстеження матеріально-побутових умов сім’ї виявлено, що особа має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно;
– у власності особи або членів її сім’ї є друга квартира (будинок) загальна площа яких перевищує 21 кв. метр на одного члена сім’ї та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю, чи більше одного транспортного засобу.
За наявності окремих обставин, зокрема, здійснення купівлі/оплати послуг на суму понад 50,0 тис. грн. чи у разі виявлення за результатами вибіркових обстежень додаткових джерел для існування, не зазначених у декларації про доходи та майно, тимчасова допомога може бути призначена органом соціального захисту населення на підставі рішень утворених ним комісій, якщо у складі сім’ї є особа з інвалідністю.
Рішення про призначення тимчасової допомоги в таких випадках приймається на підставі обстеження матеріально-побутових умов особи, яка звернулась за допомогою.
Управління соціального захисту населення
Рахівської районної державної адміністрації
Попередня
ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД СПЛАТИ ЄДИНОГО ВНЕСКУ
Наступна
Подвиг учасників Революції Гідності та пам’ять Героїв Небесної Сотні вшанували в м.Рахів.