• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
КП «Рахівтепло»: робота та плани
опубліковано: 13.09.2017р. о 15:30, автор: Рахівська міська рада

Уже минуло десять місяців відтоді, як Василь Васильович Веклюк очолює КП «Рахівтепло». Це підприємство займається центральним водопостачанням та водовідведенням у місті Рахів. Площа водозабору складає 5, 27 га, тут розташовані дев’ять свердловин, глибиною 18-20 м, які забезпечують місто водою.

Хоча минуло небагато часу, але позитивні зміни відчувають усі. За цей період виконано чимало вкрай необхідної для міста роботи. Сьогодні ми маємо розмову з директором КП «Рахівтепло» про те, що вже досягнуто та про плани на майбутнє. Також ми побували на місцевому водозаборі, який відповідає європейському рівню.

– Шановний Василю Васильовичу, що було зроблено за десять місяців?

– Найперше – це гідродинамічне очищення свердловин від замулення, відновлення дебету та діставання втопленого обладнання в артезіанських свердловинах №1 та №3. Встановлено сучасні високоефективні насоси у ці свердловини, які дотепер взагалі не працювали. Завдяки цьому місто отримує води більше на 30 м3 в годину. Також зроблено заміну двох насосів у свердловинах №7 та №2 на сучасніші та економніші фірми «WILO».

На початку цього року було укладено угоду по обстеженню підземних розгалужень, щоб визначити місце витоку води на вул. Т. Шевченка, Б. Хмельницького та Героїв АТО. У такий спосіб було виявлено два пошкодження водогону, через що втрачалося багато води. Виконавець – київська фірма «АВЕРТОН-КЛАСІК». Результатом цієї роботи стало те, що відповідність тиску в будинках доведена до норми. Простими словами: мешканці п’ятих поверхів забезпечені водою.

Крім того, проводяться роботи по водопостачанню вул. Київської та підключення абонентів до новозбудованої мережі. Це забезпечило жителів чистою, питною водою.

Був проведений капітальний ремонт систем водовідведення по вул. Б. Хмельницького, 64.

По вул. Київській від будинку №1 до №49 перевели абонентів на новий водогін та провели монтаж лічильників у водопровідні колодці. Так, жителі мають можливість вживати чисту, питну воду з відповідним тиском.

– Які плани на майбутнє у КП «Рахівтепло»?

– Задля знезараження води плануємо замінити наявну хлораторну установку на сучасне обладнання, яке дозволить відійти від рідкого хлору та перейти на більш сучасний та безпечний – гіпохлорит. Кошти  чекаємо з державного бюджету завдяки підтримці народного депутата України Василя Васильовича Петьовки. Роботи розпочнемо в жовтні цього року.

Крім того, розроблено проектно-кошторисну документацію нової гілки водогону по вул. Київській від будинку №78 до будинку №49. Цей проект дасть можливість у разі прориву водогону по вул. Б. Хмельницького безперебійно забезпечити центральну частину міста водою.

На сьогодні виготовлено  ще одну проектно-кошторисну документацію з реконструкції очисних споруд по вул. Миру, 266. Вартість робіт складає 32, 6 млн грн. Міська рада шукає можливості реалізації цього проекту.

Планується зробити заміну систем водовідведення на вул. Героїв АТО, 17.

Цього року в першочергових планах із жовтня перехід на нову програму, яка передбачає обслуговування споживачів із можливістю отримувати квитанції за водопостачання та водовідведення. Кожен зможе користуватися послугою «Власний кабінет» та в онлайн-режимі заносити показники з лічильника, щоб провести розрахунки за спожите. Відповідно до цих планів модернізували робочі місця спеціалістів КП «Рахівтепло».

Дуже важливою є робота, яка відбудеться вже у вересні, це – регулювання річища річки Тиси в верхній частині нашого міста в районі водозабору. Метою цього є безперебійне водопостачання жителів міста.

Отже, стараємося свою роботу виконувати професійно та якісно, щоб наше місто з кожним днем ставало більш комфортним для проживання, безпечним і сучасним.

 Розмовляла Олександра Будлянська