• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Мешканці та гості Рахівщини мають нагоду абсолютно безкоштовно відпочити на новоствореній рекреаційній зоні «На перевалі» (ФОТО)
опубліковано: 08.09.2017р. о 08:28, автор: Рахівська міська рада

Вже майже місяць місцеві жителі та гості Рахівщини мають нагоду абсолютно безкоштовно відпочити на новоствореній рекреаційній зоні «НА ПЕРЕВАЛІ», яка знаходиться на території ДП «Ясінянське ЛМГ» у Лазещинському лісництві (кв. 6, вид. 3) поблизу автомобільної дороги міжнародного значення Н-09 «Мукачево – Рахів – Івано-Франківськ – Рогатин». Загальна площа відпочинкової зони становить 0,3 га. Одночасно на території може перебувати понад 30 осіб.

Створений об’єкт адаптований та повністю відповідає вимогам комплексного повноцінного сімейного відпочинку і рекреації. Розроблена та втілена концепція відпочинкової зони поєднує в собі три напрямки рекреаційно-туристичної діяльності, а саме: місця для відпочинку дорослих, ігровий майданчик та атракціони для дітей, екологічна освіта та пропаганда бережливого ставлення до лісів і навколишнього середовища. На рекреаційній зоні для комфортного відпочинку дорослих осіб збудовано дві бесідки, критий мангал та місце з дровами для розпалювання вогнища де можна зупинитися на перекус чи влаштувати пікнік. В напрямку дитячого відпочинку збудовано гойдалку-атракціон з гіркою та драбинкою, декоративну гойдалку з дерев’яних брусів та облаштовано майданчик для рухливих ігор, гри в м’яча чи теніс.

Великий акцент у процесі створення рекреаційної зони було зроблено на інформаційне наповнення та можливість реалізації заходів з екологічної освіти і пропаганди бережливого ставлення до природи. В цьому напрямку на створеному об’єкті встановлено два великі білборди, на яких розміщено інформацію з природоохоронної тематики, встановлено два агітаційні стенди, та декілька інформаційних табличок. Екологічно-просвітницьку функцію на території відпочинкової зони виконує інформаційно-інтерактивний стенд «Новини з життя лісу». На стенді передбачено розміщення змінної інформації стосовно змін фенологічних фаз у живій природі та змін у довкіллі протягом року в доступній для дорослих і дітей формі.

По межі рекреаційну зону огороджено дерев’яним парканом, а на вході встановлено декоративну різьблену арку з назвою рекреаційного пункту. Окремо виділено санітарну зону де збудовано туалет і встановлено ящик для збору сміття. До основних споруд та об’єктів прокладено декоративні доріжки, а на ігровому майданчику засипано твердий настил із піску та дрібного каміння. Для зручного орієнтування відвідувачів по території відпочинкової зони встановлено інформаційні таблички і вказівники, а при вході – інформаційний стенд зі схемою розміщення основних елементів і споруд на рекреаційній зоні та детальною інформацією про неї. На окремому стенді висвітлено правила поведінки відпочиваючих у лісі.

Враховуючи розташування створеного об’єкта у безпосередній близькості до автомобільної дороги міжнародного значення, недалеку відстань відомих гірськолижних курортів «Буковель» і «Драгобрат», а також вимоги національних стандартів з маркування туристичних шляхів і облаштування рекреаційних зон всі тексти на інформаційних табличках, стендах і вказівниках продубльовано на англійській мові для зручності іноземних відвідувачів.

ДП «Ясінянське ЛМГ»