• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Міжнародний день людей з інвалідністю: реалізації прав та захист інтересів осіб з інвалідністю у Рахівському районі(ФОТО)
опубліковано: 01.12.2023р. о 15:24, автор: Рахівська міська рада

3 грудня кожного року світова спільнота відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю.

Привернення уваги до проблем цієї категорії осіб, вирішення їх проблем стало предметом обговорення на засіданні круглого столу, яке відбулося 30 листопада 2023 року в приміщенні Рахівського міського центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю. На засідання круглого столу були запрошені батьки, які мають на утриманні дітей з інвалідністю, особи з інвалідністю, внутрішньо-переміщені особи, що утримують дітей з інвалідністю, воїни, які отримали інвалідність в наслідок бойових дій на сході України.

У зв’язку з тим, що  люди з інвалідністю мають численні труднощі — побутові, психологічні, проблеми з оздоровленням, освітою та працевлаштуванням спікерами круглого столу виступили: директор міського реабілітаційного центру Будніков М.В., завідувач реабілітаційного відділення Рахівської районної лікарні, кандидат медичних наук Кузьмик В.М, директорка Рахівського інклюзивно-ресурсного центру Павлюк М.І., в.о. директора Рахівської районної філії Закарпатського обласного центру зайнятості Семенюк Т.В., головна спеціалістка відділу по роботі з ВПО та особами з інвалідністю управління соціального захисту населення Рахівської райдержадміністрації Вознюк Г.Д., начальниця відділу соціального захисту населення Рахівської міської ради Кобаса Н.Ю.

Кожен із спікерів проінформував присутніх що зроблено за останній час у їх галузі, що планується зробити для вирішення проблемних питань пов’язаних з потребами дітей та осіб з інвалідністю.

Засідання круглого столу пройшло при високій активності учасників. Піднімалися різнопланові питання, навіть такі, які ще не вирішені на законодавчому рівні. Спікери круглого столу дали відповіді на всі питання задані учасниками. Тепла, дружня обстановка засідання позитивно вплинула на присутніх, сприяла спілкуванню батьків, які мають на утриманні дітей з інвалідністю, обміну думками. Батьки ділилися досвідом практичного вирішення ними окремих життєвих проблем.

На завершення, за чашкою чаю, присутні переглянули відеоролик із виставою поставленою клієнтами відділення-дітьми з інвалідністю.

Директор КУ “РАХІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР КОМПЛЕКСНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДЛЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ” РАХІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Михайло БУДНІКОВ