• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
МКП «Рахівкомунсервіс» нагадує про необхідність укладання угоди на вивезення побутових відходів
опубліковано: 15.03.2017р. о 19:17, автор: Рахівська міська рада

Згідно з чинним законодавством України, а саме: відповідно до ч. 2 ст. 35-1 Закону України «Про відходи», власники або наймачі, користувачі, у т. ч. орендарі, джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок укладають договори з юридичною особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів та здійснюють оплату таких послух.

До джерел утворення побутових відходів стаття 1 Закону відносить об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки).

Згідно з п. 1 ч. 3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживач зобов’язується укладати договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору. До категорії споживачів згаданий Закон відносить фізичних та юридичних осіб, які отримують житлово-комунальні послуги.

У разі відсутності у громадян договорів на вивезення відходів, відмовлення від їх укладення (п. 10 Доповнення до «Правил благоустрою території м. Рахів» затвердженого рішенням міськради №49 від 25.07.2006 року) є порушенням вимог щодо поводження з відходами та Правил благоустрою територій населеного пункту, відповідальним особам складати протокол про адмінправопорушення та подавати на розгляд адмінкомісії міської ради для накладення штрафу згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно зі ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення правил у сфері благоустрою населених пунктів тягне за собою накладення штрафу від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 340 до 1360 грн.); громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн.). Тобто, відсутність договору на вивезення побутових відходів у фізичної, юридичної особи, підприємця є порушенням Законів «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів» та Правил благоустрою території м. Рахів і тягне за собою адмінвідповідальність.

Просимо громадян, юридичних осіб, підприємців, які не уклали угоду на вивезення побутових відходів, звернутися до МКП «Рахівкомунсервіс» (м. Рахів, вул. Шевченка, 43). В разі неукладення договору, МКП «Рахівкомунсервіс» звернеться до суду для винесення відповідного рішення.

Василь Сливка, директор МКП «Рахівкомунсервіс»