• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Москаль нагородив Ендре Саліпскі «Золотим ведмедиком», подарував картину Шолтеса, «бандерівську» вишиванку і постійно діючу «візу» для в’їзду в Україну (ФОТО)
опубліковано: 29.06.2017р. о 19:47, автор: Рахівська міська рада

Керівники області прийняли Генерального консула Угорщини в м.Берегово, котрий завершує свою каденцію на Закарпатті.
Після семи років роботи в дипломатичних установах на Закарпатті Генеральний консул Угорщини в Берегові Ендре Саліпскі завершує свою каденцію й повертається на батьківщину. В четвер (29.06) керівники області Геннадій Москаль та Михайло Рівіс прийняли Ендре Саліпскі в Камінному залі облдержадміністрації, щоб від імені всіх закарпатців подякувати йому за взірцеву роботу, направлену на зміцнення українсько-угорських зав’язків. Зустріч пройшла в неофіційній, дружній обстановці за чашкою кави й келихом шампанського. Голова обласної ради Михайло Рівіс вручив Ендре Саліпскі почесну грамоту, наручний годинник із логотипом обласної ради, а також один із символів Закарпаття – пляшку коньяку «Тиса», названого на честь річки, яка є спільною для України та Угорщини.

А Геннадій Москаль нагородив Ендре Саліпского найвищою відзнакою ОДА «Золотим ведмедиком», вручив картину Степана Шолтеса із закарпатським пейзажем і подарував два символічні подарунки. Один із них – «бандерівська» червоно-чорна вишиванка. Як зазначив жартома Г.Москаль, Генеральний консул Е.Саліпскі стільки зробив для українсько-угорських зав’язків, що облдержадміністрація підозрює, що він таємно отримав українське громадянство. Тому до «Золотого ведмедика» йому належить мати і символ справжнього патріота України – «бандерівську» вишиванку. Ендре Саліпскі одразу приміряв подарунок, який виявився якраз під його статуру.
Крім того, Г.Москаль вручив Генеральному консулу іменну постійно діючу «візу» для безперешкодного в’їзду в Україну.
– Зараз Україна має безвізовий режим із Євросоюзом, а пан Ендре виїжджає в Угорщину, – зазначив Г.Москаль. – Щоб символічно віддячити Генконсулу за результативну роботу, вручаємо йому іменну постійно діючу «візу» для безперешкодного в’їзду в Україну в будь-який час і на будь-який термін. Закарпаття завжди раде бачити пана Саліпскі в гостях!