• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
На площі Володимира Великого триває реконструкція
опубліковано: 06.07.2017р. о 15:22, автор: Рахівська міська рада

Рахівською міською радою нещодавно розпочато роботи по капітальному ремонту площі Володимира Великого та тротуарів по вулиці Привокзальній.

Реалізовує даний проект ТОВ «Євро-Пресал-Бетон». Збудовано ці об’єкти ще у далеких 70-х роках минулого століття з метою забезпечити пішохідну доступність до авто- та залізнодорожнього вокзалу. Пізніше на площі збудували різні магазини та пам’ятник Володимиру Великому. Більшість перебудов виконували господарським методом без дотримання будівельних норм та єдиної концепції. Також було розширено тротуар у бік дороги, що сьогодні перешкоджає доступу транспорту до вокзалів. Окрім того, за цей час покриття з бруківки як на площі, так і на пішохідних доріжках потріскалося та вилущилося, а місцями взагалі було відсутнє. Через це досить часто перед пам’ятником після опадів з’являлося велике болото. Дерева, що росли на вулиці були аварійними та через розлоге коріння, яке випирало назовні, унеможливлювали влаштування нового якісного покриття. Зелені насадження розміщувались безсистемно та росли у незадовільному стані. Також на площі не було зливового водозбору. Сходи вилущені та розтріскані і поряд з ними немає пандусу для маломобільних груп населення, людей з ручною поклажею на візках та людей з дитячими візками.

Архітектор Орися Кравчук зазначає, що капітальний ремонт передбачає зміну іміджу міста з пострадянського на сучасний європейський. Невдовзі на площі буде якісне покриття з тротуарної плитки. Біля житлового будинку відремонтують тротуар  із влаштуванням нової алеї замість зрізаних зелених насаджень, та зроблять зелену зону з лавками. А приямок біля будинку буде загороджено стінкою висотою 40 сантиметрів. Також проектом передбачається  ремонт зливового люку, встановлення ліхтарів та сходів із влаштуванням пандусу. Крім того, на площі буде автостоянка для велосипедів, інформаційні сітілайти та туристичний вказівник.

Завдяки таким змінам, з кожним днем наше місто стає більш комфортним та сучасним. І, звичайно, привертає увагу туристів.