• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
На поклик історичної пам’яті
опубліковано: 10.08.2017р. о 08:22, автор: Рахівська міська рада

Місто Рахів вабить відвідувачів не лише чарівною природою і культурним надбанням, а й історичним спадком, адже наш населений пункт розташований на перехресті культур, кордонів та геополітичних процесів.

І досі місто населяють представники різних національностей, які, хоч і асимілювалися в домінуючу українську громаду, та все рівно зберегли свої автентичні традиції, чим примножують культуру району. Але є громади, які в свій час майже повним складом мігрували внаслідок змін кордонів та владних режимів, і найяскравішим прикладом такої общини є рахівські євреї.

Бабусі-дідусі, розповідаючи старі приповідки з життя-буття Рахова довоєнного, часто згадують про євреїв-чоботарів чи торговців, адже їхня присутність в громаді була невід’ємною частиною місцевого колориту….

Кажуть, відстань та час стирають історичну пам’ять поколінь, але сьогодні ми стали свідками, що це твердження не є вірним.

До Рахова завітали представники ортодоксальної єврейської общини з Нью-Йорку, США – нащадки духовного лідера саме тих євреїв з рахівських бувальщин, ребе Фрідмана. Старійшина сімейства, праправнук равіна, привіз з собою дітей та онуків, щоб вклонитися пам’яті пращурів та відвідати єврейське кладовище, яке нещодавно було облагороджене за кошт їхньої громади.

Пан Фрідман подякував міському голові Віктору Медвідю за всебічне сприяння та дозвіл на проведення відновлювальних робіт на цвинтарі, який розташований в межах міста. Віктор Васильович запевнив представників єврейської громади, що ми готові підтримувати всі їх починання та ініціативи щодо дослідження та збереження історичних пам’яток їх общини.