• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
На Рахівщині планують закупити контейнери для роздільного збору сміття
опубліковано: 21.02.2018р. о 13:41, автор: Рахівська міська рада

Нещодавно при голові райдержадміністрації відбулося засідання ініціативної групи з питань поводження у сфері з побутовими відходами в населених пунктах ра­йону.

Йшлося про стан благоустрою та санітарної очистки населених пунктів, прилеглих до них територій, норму Закону «Про відходи», яка з 1 січня забороняє органам місцевого самоврядування захоронюва­ти неперероблені побутові відходи, зобов’язує забезпечити сортування сміття за видами матеріалів з тим, щоб упоряд­кувати його переробку та утилізацію, інформує “Зоря Рахівщини”.

Гірське розташування району та існуючі нормативні вимоги щодо санітарно-захисних зон зводять нанівець намагання конкретно визначити місця для будівництва сміттєспалювального/сміттєпереробного заводу або будівництва нового полігону з дотриманням стандартів ЄС.

На сесії районної ради затверджено розроблені рай­держадміністрацією районні Програми поводження з твердими побутовими відходами на 2017-2019 роки (№234) та із благоустрою населених пунктів на 2017-2020 роки (№264), якими передбачено ефективне вирішення комплексу питань, пов’язаних з поводженням з побутовими відходами, в т. ч. впровадження технологій для роздільного збирання окремих компонентів та сортування відходів у населених пунктах, відшкодування затрат з районного бюджету сільським, селищним та міській радам, яким не буде вистачати власних коштів, для обслуговування контейнерів із збору і вивезення твердих побутових відходів, розроблення генеральних планів, виготовлення схем санітарної очистки. На реалізацію цих заходів на 2018 рік передбачено 400 тисяч гривень.

Ініціативна група ухвалила рішення закупити контейнери населеним пунктам для роздільного збирання відходів та преси на гідравлічній основі. З метою впровадження ефективних заходів у сфері благоустрою та санітарної очистки вирішено активізувати роботу комунальних підприємств у сфері запровадження роздільного збирання та сортування твердих побутових відходів, що має зменшити на 80% їхній об’єм на території району та створювати комунальні підприємства в населених пунктах, де вони відсутні.

Михайло ШТЕФУРА,

начальник відділу інфра­структури, ЖКГ та бу­дів­ництва управління економічного розвитку РДА