• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
На водоймах Закарпаття діє нерестова заборона на вилов риби
опубліковано: 30.03.2017р. о 08:19, автор: Рахівська міська рада

Нерестова заборона стартувала 25 березня і триватиме до 15 травня. З відповідним наказом Управління Держрибагентства у Закарпатській області можна ознайомитись на веб-сайті Держрибагентства в розділі «Новини територіальних управлінь» за посиланням.

В документі міститься інформація про дату початку та закінчення нерестової заборони, заборонені та дозволені місця для вилову, заборонену під час нересту діяльність.


Нерест – особливий в період у житті риб, адже починається їх розмноження і від того, наскільки успішно мине цей період залежить відтворення біорізноманіття і сталість популяції риб у водоймах області.
Відповідно до Правил любительського і спортивного рибальства, Правил промислового рибальства у рибогосподарських водних об’єктах України, встановлено заборону промислового та любительського рибальства, заборону на організацію змагань з рибальства, на добування водних живих ресурсів на час ходу риби на нерест, на проведення підводного полювання, на пересування плавучих засобів (човнів), на проведення днопоглиблювальних, вибухових та інших видів робіт, на добування будівельних матеріалів (видобування піщано-гравійної суміші, розчистку русел річок, днопоглиблення, берегоукріплення тощо). Дозволено виключно любительське рибальство за межами нерестовищ однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега у межах населеного пункту у дозволених місцях.
За здійснення браконьєрського вилову риби сітними, колючими знаряддями лову, електрострумом, вибухівкою тощо забороненими знаряддями передбачена адміністративна (розмір штрафу становить для громадян 340 – 680 гривень, для посадових осіб 510 – 850 гривень) та кримінальна відповідальність (розмір штрафу 3400 – 6800 гривень, або позбавлення волі строком до 3 років), з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів. Крім того, за кожну незаконно виловлену рибину незалежно від її розміру нараховується розмір завданої шкоди (для прикладу: сом – 425 гривень, щука – 340 гривень, судак – 510 гривень, лящ – 170 гривень тощо).
Закликаємо рибалок любителів та тих, хто займається промисловим ловом бути свідомими у своїх діях та не порушувати правила рибної ловлі. Якщо ви помітили незаконний вилов риби, необхідно терміново повідомити про це на «гарячу лінію» Держрибагентства за номером: 0-800-50-52-50.