• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Ознайомлений – значить захищений!
опубліковано: 02.07.2018р. о 08:34, автор: Рахівська міська рада

Українські реалії свідчать про проблемність співіснування в українському соціумі певних етнічних груп. Однією з таких є роми. Більшість із них, стикаючись із порушенням своїх конституційних прав, зазвичай неспроможні ані сформулювати свої правові потреби, ані захистити свої права.

З огляду на останні події у Львові та щораз частіші погроми ромів, які виникають у різних областях України – здійснено виїзд працівників Рахівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Закарпатської області в місця компактного проживання ромського населення. У рамках реалізації положень Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року та загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!», працівники нашого відділу надавали правову допомогу ромам для ефективного захисту їхніх основних прав та свобод в Україні.

Основними шляхами зменшення правових проблем ромів є державне регулювання їхньої життєдіяльності та просвітницька діяльність на всіх рівнях, починаючи від інформування ромів про їхні права й закінчуючи формуванням довіри до представників цієї національності в суспільстві загалом. Роми вкрай потребують надання правових послуг під час вирішення власних проблем. Необхідними є як звичайні консультації, так і представлення юристом інтересів ромів у державних органах, у тому числі в суді.