• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Перетин кордону.COVID-19
опубліковано: 18.05.2021р. о 11:29, автор: Рахівська міська рада

Для боротьби з епідемією було введено глобальний карантин: більшість країн світу тимчасово закрили власні кордони та обмежили в’їзд іноземців. Громадянам України дозволено перетин кордону при наявності негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено не більш як за 48 годин до перетину державного кордону або підлягають самоізоляції, мають встановити та активувати мобільний додаток «Вдома», в разі неможливості встановлення мобільного додатка особа підлягає обсервації. Громадянам інших країн  необхідно мати страховий поліс, який покриває витрати на лікування COVID-19 та обсервацію, та негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції не більш як за 72 години до перетину державного кордон.

Які країни відкрили свої кордони для українців?

На сайті МЗС регулярно оновлюються статуси усіх країн, щодо заборони/дозволу в’їзду іноземців.

alblgegrsuschg
Албанія, Болгарія, Єгипет, Сербія, США, Чорногорія
 — дозволяють в’їзд без будь-яких обмежень та тестування.

bs
Багамські острови 
— необхідно отримати дозвіл на сторінці агентства подорожей Багамських Островів. По прибуттю показати результати негативного тесту, якому не більше ніж 10 днів.

Tn
Туніс
 — ПЛР-тестування по прибуттю та карантин від 7 до 14 днів.

tr
Туреччина
 — українці проходитимуть на кордоні медогляд. Якщо виникнуть симптоми COVID-19, необхідно здати безкоштовний ПЛР-тест. Для в’їзду в країну потрібен страховий поліс на COVID-19.

hr
Хорватія
 — при перетині кордону необхідно показати негативний результат ПЛР-тесту, зроблений протягом останніх 48 годин до виїзду. Якщо без тестування – обов’язкова 14-денна самоізоляція

 

Також відкрили кордони для українців:

Північна Македонія, Білорусь, Велика Британія, Мексика, Республіка Корея, Ірак, Іран, Афганістан, Південний Судан, Ефіопія, Сомалі, Кенія, Замбія, Танзанія, Бурунді, Сейшельські острови, Ліван, Словенія, Об’єднані Арабські Емірати, Ірландія, Мальдіви, Антигуа і Барбуда, Еквадор, Ямайка, Камбоджа, Коморські острови, Пакистан, Пуерто-Ріко, Сент-Люсія, Йорданія, Колумбія, Нігерія, Гана, Бахрейн, Перу, Пакистан, Сан-Томе, Прінсипі, Уганда і ЦАР.

Перед купівлею квитків перевіряйте інформацію щодо умов в’їзду громадян України до інших країн. Зараз на територію ЄС можуть в’їжджати дипломати та українці з робочими візами чи посвідченнями на проживання, а також в інших випадках, визначених країною в’їзду.

Чи можна перетинати кордон пішки?

Так, проте не всі пункти пропускають пішоходів. Перед поїздкою варто ознайомитись з правилами перетину кордону на карті ДПСУ.

Чи можна перетинати кордон на власному авто?
Так, на авто можна перетнути кордон України. Діючі пункти пропуску можна побачити на інтерактивній мапі.

Чи можна виїжджати закордон?
Деякі країни починають послаблювати карантинні заходи та відкривають свої кордони для іноземців. Проте у багатьох країнах досі необхідно проходити 14-ти денну обсервацію, самоізоляцію. Тому Уряд рекомендує утриматися від поїздок за межі України.
Водночас, порядок в’їзду до іноземної держави регулюється законодавством відповідної держави, а у зв’язку з протидією розповсюдженню гострої респіраторної хвороби COVID-19, можуть бути введені і додаткові обмеження, які можуть діяти і на сьогодні.
З метою уникнення непорозумінь за кордоном рекомендуємо попередньо ознайомитись з певною інформацією за посиланнями:
https://tripadvisor.mfa.gov.ua/?page_id=1973
https://tripadvisor.mfa.gov.ua/?page_id=686
https://visitukraine.today/departure/ua
У зв’язку з вищевказаною застережною інформацією щодо можливих додаткових вимог до умов в’їзду та пропуску на територію іноземної держави – рекомендуємо звертатися до уповноважених органів відповідної держави запланованого в’їзду чи транзитного проїзду.

Чи можуть іноземці в’їжджати на територію України?

Дозволено в’їзд іноземцям на територію України. Громадянам інших країн  необхідно мати страховий поліс, який покриває витрати на лікування COVID-19 та обсервацію, а також надати довідку негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено не більш як за 72 години до перетину державного кордону.

Щодо в’їзду в Україну в період дії карантину

Громадянин України ні за яких підстав не може бути обмежений у праві на в’їзд в Україну.
Уповноважені службові особи Державної прикордонної служби України надають іноземцю, особі без громадянства дозвіл на перетинання державного кордону у разі в’їзду в Україну за умови:
1) наявності в нього дійсного паспортного документа;
2) відсутності щодо нього рішення уповноваженого державного органу України про заборону в’їзду в Україну;
3) наявності в нього в’їзної візи, якщо інше не передбачено законодавством України;
4) підтвердження мети запланованого перебування;
5) наявності в нього негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції
6) наявності достатнього фінансового забезпечення на період запланованого перебування і для повернення до держави походження або транзиту до третьої держави або наявності в нього можливості отримати достатнє фінансове забезпечення в законний спосіб на території України – для громадянина держави, включеної до переліку держав, затвердженого Кабінетом Міністрів України, та особи без громадянства, яка постійно проживає у державі, включеній до такого переліку.

Водночас, іноземці та особи без громадянства, які перетинають державний кордон на в’їзд в Україну повинні мати поліс (свідоцтво, сертифікат) страхування, що виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією – партнером на території України (асистанс), та покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, і діє на строк перебування в Україні.

Не вимагається даний поліс (свідоцтво, сертифікат):
– у громадян України;
– у іноземців та осіб без громадянства, які постійно проживають на території України;
– у осіб, яких визнано біженцями або осіб, які потребують додаткового захисту;
– у працівників дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей;
– у членів екіпажів морських та річкових суден;
– у військовослужбовців (підрозділів) збройних сил держав-членів НАТО та держав-учасниць програми НАТО «Партнерство заради миру», які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил України.

У випадку відсутності такого полісу (свідоцтва, сертифікату), та/або негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, уповноважені службові особи Державної прикордонної служби України мають право відмовити у перетинанні державного кордону іноземцю та особі без громадянства.

У разі виникнення будь-яких інших питань пов’язаних з вимогами до цих полісів (свідоцтв, сертифікатів) рекомендуємо звертатися до МОЗ України або ознайомитись з інформацією на інформаційному порталі https://visitukraine.today/ua.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», самоізоляції підлягають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, що перетинають державний кордон та прибули з держав або є громадянами (підданими) держав із значним поширенням COVID-19.

Виключенням є (якщо немає підстав вважати, що вказані нижче особи були в контакті із хворою на COVID-19 особою):
– особи, які не досягли 12 років;
– особи, які прибувають в Україну з метою навчання у закладах вищої освіти;
– особи, які є громадянами (підданими) держав із значним поширенням COVID-19 та не перебували на території таких держав протягом останніх 14 днів або прямують територією України транзитом та мають документи, що підтверджують виїзд за кордон протягом двох діб;
– працівники дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та члени їх сімей;
– водії та члени екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, члени екіпажів повітряних і морських, річкових суден, члени поїзних і локомотивних бригад;
– інструктори збройних сил держав-членів НАТО та держав-учасниць програми НАТО «Партнерство заради миру», які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил України;
– діячі культури за запрошенням закладу культури разом з однією особою, що супроводжує кожного з них;
– особи, що здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації;
– особи, які мають негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено не більш як за 48 годин до перетину кордону.

Особи, які підлягають самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону, зобов’язані встановити та активувати мобільний додаток системи «Вдома» (далі – мобільний додаток). У разі неможливості встановлення такого мобільного додатку особа підлягає обсервації.
Строк самоізоляції становить 14 днів.

З переліком держав із значним поширенням COVID-19, який формується МОЗ України та переглядається кожні 7 днів, можливо самостійно ознайомлюватись за посиланням

З додатковою інформацією щодо мобільного додатку можливо ознайомитись за посиланнями:

Як працює застосунок «Вдома»

Інструкція з використання застосунку “Вдома”

Застосунок «Вдома» не знімає із самоізоляції.

Для осіб у яких є питання щодо ТОТУ Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим

На період дії карантину забороняється перетин контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них іноземцям та особам без громадянства без наявного поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування, що виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією-партнером на території України (асистанс), та покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, та діє на строк перебування в Україні.

У разі відсутності такого полісу (свідоцтва, сертифікату) у іноземців та осіб без громадянства, та/або негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, уповноважені службові особи Державної прикордонної служби України мають право відмовити у перетинанні контрольних пунктів в’їзду-виїзду.

Щодо АР Крим

На сьогодні питання перетинання адміністративної межі визначено Порядком в’їзду на тимчасову окуповану територію України та виїзду з неї, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 367: https://zakon.rada.gov.ua

В’їзд громадян України на ТОТ та виїзд з неї можливий через контрольні пункти в’їзду-виїзду «Чонгар», «Чаплинка» та «Каланчак» на автомобілі чи пішки за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, а саме:
– паспорта громадянина України (у вигляді книжечки зразку 1992 року або у вигляді ID-картки зразку 2015 року);
– паспорта громадянина України для виїзду за кордон (не біометричного та біометричного);
– тимчасового посвідчення громадянина України;
– дипломатичного паспорта;
– службового паспорта;
– посвідчення особи моряка;
– посвідчення члена екіпажу.

В’їзд на тимчасово окуповану територію України іноземців та осіб без громадянства та виїзд з неї здійснюються за паспортним документом та спеціальним дозволом, виданим територіальним органом ДМС або територіальним підрозділом ДМС у Новотроїцькому чи Генічеському районі Херсонської області.

Звертаємо увагу на можливі проблеми, які можуть виникати безпосередньо під час в’їзду до ТОТУ АР Крим та проходження контролю органів держави-окупанта.

Чи є альтернативи замість 14-денної самоізоляції?

Нові послаблення карантинних обмежень покликані зробити максимально комфортним перебування іноземців та українців що повертаються до України.Тому замість обов’язкової самоізоляції через додаток “Дій вдома” можна здати ПЛР-тест на наявність COVID-19. Якщо результат виявився негативним і людина не заражена – не потрібно проходити самоізоляцію.
Також можна достроково припинити самоізоляцію, здавши тест.
АЛГОРИТМ ПРИПИНЕННЯ САМОІЗОЛЯЦІЇ ДЛЯ ОСІБ, ЩО ПЕРЕТНУЛИ ДЕРЖАВНИЙ КОРДОН

 

Перелік держав зі значним поширенням COVID-19

МОЗ розробив список країн, які за показниками захворюваності на COVID-19 розділено на “червону” та “зелену” зони.

Прибуваючі із “зеленої” зони – не проходитимуть обсервацію. Ті, хто приїжджає з “червоної зони” можуть на вибір: встановити “Вдома” та провести 14 днів на самоізоляції, або здати ПЛР-тест на COVID-19 (не більше, ніж за 48 годин до перетину кордону), та за негативного результату не проходити самоізоляцію.  Інформація щодо країн із значним поширенням COVID-19