• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
«ПОДЛЯСЬКА НОТА» ПІДКОРЕНА РАХІВЧАНАМИ
опубліковано: 09.06.2017р. о 13:54, автор: Рахівська міська рада

Серед міст-побратимів Рахова останнім часом одним з найбільш активних партнерів у напрямку rультурного обміну та підготовки спільних проектних пропозицій до фінансового інструменту підтримки транскордонної співпраці з коштів ЄС стало місто Бєльськ-Подляський. Це затишне містечко з населенням біля 26 тис. осіб є адміністративним центром Бєльського повіту Підляського воєводства, Польща.

З Бєльськ-Подляським Україну поєднує як спільна історія, так і культура. В давнину це була північна окраїна Галицько-Волинськго князівства, а також на території цього повіту проживає значна частина етнічних українців, які свято бережуть і передають з покоління в покоління свою мову та культурний спадок.

Саме музичні традиції краю скликали цього року учасників Міжнародного фестивалю «Подляська нота» в рамках святкувань Днів міста Бєльск-Подляський, що проходили з 2 по 4 червня.

Місто Рахів було представлене на фестивалі гуртом «Горяни» (музичний керівник Іван Мисинчук) та юною вокалісткою Іванкою Ролюк (музичний керівник Марія Томащук). Запальне феєричне дійство було багате на таланти, але рахівські артисти зуміли підкорити суворе професійне журі своєю майстерністю та сценічним образом і привезли перші місця в двох номінаціях фестивалю-конкурсу. А саме: «Горяни» посіли 1-ше місце в номінації «народний колектив», а в «естрадній пісні» наша Іванка виявилась найкращою і теж привезла диплом та приз такого ж взірця. Ми щиро пишаємось нашими переможцями та бажаємо їм нових творчих горизонтів.

Виступам переможців «Подляської ноти» передував гала-концерт переможців Фестивалю української пісні в Бєльскь-Подляському, в якому брали участь польські творчі колективи з числа української етнічної групи. Вражає збереженість української культури та кількість молоді, яка наслідує традиції предків, хоча проживають в іншій країні і фактично являються поляками.

Окрім пісенного фестивалю, в рамках Днів міста Бєльск-Подляський відбулися офіційні заходи та урочистості, в яких взяла участь делегація Рахівської міської ради. Міський голова Віктор Медвідь привітав жителів міста та гостей свята, передавши вітання від усіх рахівчан, а також коротко представив Рахів перед широкою аудиторією, щоб іще більше людей дізнались про місто в центрі Європи та серці Карпат.