• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
ПРЕДСТАВНИКИ ІНІЦІАТИВНИХ ГРУП РАХОВА ЗІ СТВОРЕННЯ ОСББ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ В НАВЧАЛЬНІЙ ПОЇЗДЦІ
опубліковано: 20.11.2019р. о 10:04, автор: Рахівська міська рада

Вчора, 19 листопада, Закарпатський обласний ресурсний центр сталого розвитку провів для представників ініціативних груп, що бажають створити ОСББ м. Рахів, навчальний семінар на базі Інформаційно-навчального центру з енергоефективності та відновлювальних джерел енергії, м. Мукачеві в рамках співпраці з Рахівською міською радою та реалізації в Закарпатській області проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES). Групу супроводжували представлиники Рахівської міської ради.

Семінар організувала Павлович Любов – регіональний координатор ПРООН з досягнення цілей сталого розвитку в Закарпатській області, яка вже кілька разів зустрічалася з ініціативними групами та ОСББ міста із змістовними презентаціями щодо юридичних та практичних аспектів створення й функціонування ОСББ в Україні.

Перед учасниками виступив Ігор Капітан, голова Асоціації ОСББ м. Мукачева, який поділився власним практичним досвідом з представниками ініціативних груп Рахова, які стоять лише на початку цього процесу. Пан Ігор зауважив, що сьогодні створення ОСББ є невідворотним, адже згідно чинного законодавства утримувати багатоквартирні будинки мають право лише самі співвласники, а для цього їм необхідно самоорганізуватись і утворити юридичну особу, і ОСББ – одна з найбільш ефективних форм.

Регіональний координатор IFC в Закарпатській області Руслан Попітченко розповів присутнім про можливості співпраці з Фондом енергоефективності та отримання з нього співфінансування на енергоефективні заходи, зауваживши, що Фонд співпрацює виключно з офіційно створеними ОСББ. Зазвичай, проекти співфінансуються Фондом на 50%, але перші 300 ініціатив в Україні отримають 30% бонус, отже, фінансування від донора буде становити цілих 70%! Пан Руслан закликав рахівчан увійти до числа перших і скористатися такою вигідною пропозицією.

Також на семінарі був присутній Іван Іляшевич, директор Інформаційно-навчального центру з енергоефективності та відновлювальних джерел енергії, який презентував діяльність Центру , та представник компанії CERESIT на Закарпатті Володимир Русин, який розповів про ефективні системи утеплення від CERESIT, наголосивши, що Фонд енергоефективності співфінансує лише роботи з високоякісними сертифікованими матеріалами.

Від себе хочемо додати побажання, щоб мешканці багатоквартирних будинків міста скористалися інформаційною підтримкою та семінарами з обміну досвідом, які пропонує проект «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES). В Рахові планується ще одна зустріч, на яку ми запросили Ігоря Капітана як людину з багаторічним досвідом управління одного з найбільших ОСББ області. Про дати проведення семінару з обміну досвідом повідомимо додатково.

Нагадаємо, що у нас на сайті розміщений пакет типових документів та інструкція зі створення ОСББ, які ви можете знайти за посиланням
https://rakhiv-mr.gov.ua/na-dopomohu-osbb/