• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Президент ухвалив закон про збільшення розміру аліментів
опубліковано: 09.06.2017р. о 07:47, автор: Рахівська міська рада

Президент П. Порошенко підписав закон, що передбачає збільшення мінімального розміру аліментів на одну дитину з 30% до 50% прожиткового мінімуму.

Згідно із законом, розмір аліментів повинен бути достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.

Також установлюється, що спосіб стягнення аліментів визначає той з батьків, з яким проживає дитина.

Документ прописує, що аліменти є власністю дитини, а той з батьків, на ім’я якого вони виплачуються, розпоряджається аліментами винятково за цільовим призначенням в інтересах дитини. Неповнолітня дитина має право брати участь у розпорядженні аліментами, одержаними на її утримання. Також, новим у законі є положення, згідно з яким неповнолітня дитина має право на самостійне одержання аліментів та розпорядження ними відповідно до Цивільного кодексу України.

Окрім того, стягувач аліментів має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі на 1 дитину – 1/4, на 2 дітей – 1/3, на 3 і більше дітей – половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше ніж 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку. Таким чином, змінами до законодавства допускається розгляд справ про стягнення аліментів у порядку наказного провадження, яке характеризується спрощеною процедурою судового провадження.

Доречними та об’єктивними, особливо для прикордонних районів та областей, є нові положення ст. 195 Сімейного кодексу України, якими зазначено, що у разі встановлення джерела і розміру заробітку (доходу) платника аліментів, який він одержав за кордоном, за заявою одержувача аліментів державний виконавець, приватний виконавець здійснює перерахунок заборгованості.

Прожитковий мінімум у 2017 році в Україні для дітей до 6 років становить з 1 січня 2017 пo 30 квітня – 1 355 гривень, з 1 травня пo 30 листопада – 1 426 гривень, з 1 грудня – 1 492 гривні.

Для дітей від 6 до 18 років: з 1 січня 2017 пo 30 квітня – 1 689 гривень, з 1 травня пo 30 листопада – 1 777 гривень, з 1 грудня – 1 860 гривень.

 

Державна виконавча служба