Перейти до основної сторінки
20 червня 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову № 512 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», якою впроваджено механізм планування, розподілу, обліку та надання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».
Одноразова натуральна допомога “пакунок малюка” – це набір необхідних речей для новонародженої дитини, яка видається матері, батькові, родичам, патронатному вихователю новонародженої дитини.
Допомога “пакунок малюка” є одноразовою безповоротною адресною соціальною допомогою сім’ям, в яких народилася дитина, а в разі відсутності матері/батька – родичам, патронатним вихователям новонародженої дитини.
Право на отримання допомоги “пакунок малюка” мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах проживають на території України і народили живонароджену дитину.
Допомога “пакунок малюка” надається на кожну новонароджену дитину.
Допомога “пакунок малюка” не надається у разі:
Якщо у матері новонародженої дитини виникли ускладнення при пологах чи хвороба, що унеможливлює здійснення нею догляду за новонародженою дитиною, допомога “пакунок малюка” надається батьку або родичам такої дитини, або патронатному вихователю, які доглядатимуть за нею.
Якщо батьки, родичі відмовилися від новонародженої дитини в пологовому будинку (відділенні), допомога “пакунок малюка” надається патронатному вихователю, який здійснюватиме догляд за новонародженою дитиною.
Комплектування допомоги “пакунок малюка” здійснюється згідно з переліком дитячих товарів для комплектування одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”, затвердженим Мінсоцполітики.
Видача отримувачу допомоги “пакунок малюка” проводиться у пологовому будинку працівником, уповноваженим головним лікарем.
Допомога “пакунок малюка” видається отримувачам допомоги “пакунок малюка” під час виписки новонародженої дитини з пологового будинку.
Патронатному вихователю може бути видано допомогу “пакунок малюка”, якщо він забрав новонароджену дитину з пологового будинку протягом місяця з дня народження.
Отримувачі допомоги “пакунок малюка” можуть відмовитися від її отримання на підставі особистої письмової заяви.
Якщо на день виписки новонародженої дитини у пологовому будинку була відсутня допомога “пакунок малюка”, місцевий структурний підрозділ з питань соціального захисту населення на підставі заяви отримувача допомоги “пакунок малюка” звертається до обласного структурного підрозділу з питань соціального захисту населення для забезпечення отримувача такою допомогою.
Контроль за цільовим та адресним наданням допомоги “пакунок малюка” здійснюють обласні та Київська міська держадміністрації.
Отримання допомоги “пакунок малюка” не тягне за собою зміни розміру допомоги при народженні дитини.
Вартість отриманої допомоги “пакунок малюка” не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства.
Управління соціального захисту населення Рахівської РДА
Попередня
Закарпатські посадовці мають можливість пройти безкоштовний онлайн-курс «Конфлікт інтересів: треба знати!»
Наступна
Чемпіонат Закарпатської області, відбірковий турнір на Чемпіонат України зі STREET WORKOUT відбувся у Рахові (ФОТО ОНОВЛЮЮТЬСЯ)