• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Про навчальний заклад, який покликаний забезпечити реалізацію прав дітей з особливими освітніми потребами (ФОТО)
опубліковано: 01.02.2023р. о 15:39, автор: Рахівська міська рада

У Рахівській територіальній громаді функціонує інклюзивно-ресурсний центр (ІРЦ), фахівці якого проводять корекційно-розвиткові заняття для дітей. Загалом у центрі займається майже 50 хлопчиків та дівчаток.
Інклюзивно-ресурсний центр (ІРЦ) розпочав роботу у квітні 2018 року. У зв’язку з проведенням реформи децентралізації ІРЦ, як і низка інших установ, був прийнятий у комунальну власність громади. 3 січня 2021 року права засновника цієї комунальної установи своїм рішенням прийняла Рахівська міська рада.
Сьогодні ІРЦ надає послуги дітям з особливими освітніми потребами, які проживають у нашій громаді, а також у сусідніх громадах. Головне завдання інклюзивно-ресурсного центру – провести комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини з особливими освітніми потребами, визначити рівень фізичного та мовленнєвого розвитку, когнітивної та емоційно-вольової сфер, надати рекомендації щодо організації навчання у закладах освіти відповідно до психофізичних можливостей дитини.
У Рахівському ІРЦ працюють 5 педагогічних працівників: директор, логопед,психологи, реабілітолог. На заняттях, яке проводять працівники центру, можуть бути присутніми батьки або законні представники дитини. До ІРЦ можуть звертатися батьки або законні представники дітей від народження. При виникненні будь-яких сумнівів щодо розвитку дитини варто звернутися до фахівців центру, щоб уникнути тривожних очікувань. Спеціалісти визначать – ці підозри безпідставні чи насправді дитина потребує допомоги фахівців – медиків, педагогів, психологів.
Педагогічні працівники систематично проходять навчання, тренінги і курси задля того, аби, застосовуючи новітні методики, надавати якісні послуги дітям і допомагати їхнім батькам подолати виклики, що перед ними постають. Директор ІРЦ Мар’яна ПАВЛЮК проводить курси по інклюзивному навчанні для НУШ.
Тож, дорогі жителі та гості громади. Якщо Ви помітили, що Ваша дитина потребує консультації фахівців, просимо звертатися до КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Рахівської міської ради за адресою: Закарпатська область, Рахівський район, м. Рахів, Миру, 16 «а». Тел. 0976476025.