• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Про регіональну програму соціальної підтримки ветеранів війни, військовослужбовців та членів їх сімей на 2023 – 2024 роки
опубліковано: 09.10.2023р. о 08:57, автор: Рахівська міська рада

Відповідно до  законів України „Про правовий режим воєнного стану”, „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, „Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, указів Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 „Про введення воєнного стану в Україні” (зі змінами), № 68/2022 „Про утворення військових адміністрацій” та щодо соціальної підтримки, адаптації військовослужбовців на період запровадження воєнного стану в Україні, ветеранів війни, сімей загиблих (померлих, зниклих безвісти за особливих обставин) Захисників і Захисниць України відділ соціального захисту населення Рахівської міської ради повідомляє, що розроблено Регіональну програму соціальної підтримки ветеранів війни, військовослужбовців та членів їх сімей на 2023 – 2024 роки.

Матеріальна допомога відповідно до програми надається:

  1. Учасникам бойових дій та військовослужбовцям у період запровадження воєнного стану в Україні (або одному з членів їх сімей (одноразово за зверненням з грудня 2022 по грудень 2023 року включно).
  2. Пораненим, травмованим та тим, що отримали контузію чи каліцтво, учасникам анти терористичної операції та операції Об’єднаних сил чи особам, які брали участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, особам, які брали участь у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку із військовою агресією російської федерації проти України, учасникам бойових дій, військовослужбовцям (які отримали поранення, травму, контузію чи каліцтво в період проходження військової служби, одноразово за зверненням у 2022 – 2023 роках)у період запровадження воєнного стану в Україні(або одному з членів їх сімей), а також захворювання яких пов’язане із захистом Батьківщини (виконання службових обов’язків, обов’язків військової служби, проходженням військової служби (за зверненням у 2022 – 2023 роках).
  3. Одному із членів сім’ї (опікуну) осіб, які під час виконання обов’язків військової служби (службових обов’язків) зникли безвісти або були захоплені й утримуються незаконними збройними формуваннями на непідконтрольній Україні території.
  4. Сім’ям (у тому числі опікунам)загиблих (померлих – у разі встановлення причинного зв’язку смерті з пораненням, контузією чи каліцтвом, одержаним під час захисту Батьківщини або виконання інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), проходженням військової служби (за зверненням у 2022 – 2023 роках), а також внаслідок захворювання, пов’язаного із захистом Батьківщини або виконанням інших обов’язків військової служби (службових обов’язків),проходженням військової служби (за зверненням у 2022 – 2023 роках) протягом двох років після закінчення терміну участі в АТО/ООС, військових діях, військовій службі у період запровадження воєнного стану в Україні) мешканців Закарпатської області – учасників антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил чи осіб, які брали участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, Захисників і Захисниць України згідно зі статтею 101 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, військовослужбовців, що проходили військову службу у період запровадження воєнного стану в Україні. За рекомендацією постійної профільної комісії відповідної сільської, селищної, міської ради у разі відсутності дружини (чоловіка), дітей чи батьків одноразова матеріальна допомога надається рідній сестрі (брату).
  5. Батькам (законним представникам) на дітей до 18 років, дітям віком від 18 до 23 років, які навчаються за денною формою навчання – до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років (далі – діти, які навчаються) загиблих учасників АТО, операції Об’єднаних сил, осіб, які брали участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, Захисників і Захисниць України згідно зі статтею 101 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, військовослужбовців, що проходили військову службу у період запровадження воєнного стану в Україні.
  6. Батькам (опікунам) загиблих учасників АТО, операції Об’єднаних сил, осіб, які брали участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, Захисників і Захисниць України згідно зі статтею 101 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, військовослужбовців, що проходили військову службу в період запровадження воєнного стану в Україні.

Для надання матеріальної допомоги заявник із числа вище перерахованих громадян, подає особисту письмову заяву з відповідним комплектом документів голові облдержадміністрації – начальнику обласної військової адміністрації або його заступникам, голові обласної ради або його заступникам із наданням згоди на обробку персональних даних.

Адреса:  88008 , м. Ужгород, пл.  Народна, 4.

За консультацією звертатися  до відділу ветеранської політики управління соціального захисту населення та надання соціальних послуг Рахівської РДА-РВА