• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
ПРОФІКЕМП – 12 МІСЯЦІВ НАТХНЕННЯ, НАПОЛЕГЛИВОЇ ПРАЦІ, НОВИХ ЗНАНЬ ТА ВИСОКИХ РЕЗУЛЬТАТІВ
опубліковано: 25.06.2019р. о 12:56, автор: Рахівська міська рада

«Про професії все знаєм,
Туризм у місті розвиваєм,
В гори ходим залюбки –
Ми круті мандрівники!»

Під таким гаслом команда учнів з Рахова «Fun-Route» працювала протягом року в ході міжрегіонального інноваційного проекту з профорієнтації учнівської молоді «Профікемп», метою якого було поглиблене вивчення школярами рідного краю, його унікальних природних та культурно-історичних пам’яток; сприяння вихованню в учнівської молоді патріотизму, бажання працювати на благо своєї Вітчизни; популяризація серед учнівської молоді актуальних на ринку праці України професій туристично-рекреаційного спрямування; сприяння ефективній зайнятості молоді, успішній побудові майбутньої професійної кар’єри.

Сьогодні турист став вимогливішим до якості місцевого культурного продукту. Він шукає унікальності та автентичності, яку, на жаль, багато регіонів втратили, а Фанрутівці підкреслили всі ці вимоги у своїх автентичних сувенірах, у любові до рідного краю та клопіткій роботі над туристичним путівником «12 днів мальовничою Рахівщиною». В номінації кращий туристичний маршрут, команда рахів’ян здобула перше місце.

Саме новий туристичний маршрут і був основною метою проекту. Кипіла робота над створенням унікального та доступного формату для туриста, зокрема і іноземного, адже путівник перекладений також на англійську мову.

Опис загального маршруту розбитий на 12 різних маршрутів, що дає можливість туристу обрати один з них або ж декілька. В путівнику відзначені поради туристам щодо необхідного спорядження, готелів, місць харчування та шляхів приїзду. Текст ілюстрований фотографіями відвідуваних 60 об’єктів. Здається ніби вчора дружня команда здійснювала вихід на найвищу вершину України – Говерлу, та інші двохтисячники Карпат.

Робили фото на фоні високогірних озер та будівель. Брали участь у майстер-класах з виготовлення трембіти, ткацтва, вишивання, приготування бринзі та інших гуцульських сувенірів. Команда «Fun-Route» на чолі зі своїми кураторами почувається вдячно, гордо мотивовано, життєрадісно, щасливо, бешкетно і цей перелік почуттів можна продовжити безкінечно, адже все не можна передати словами!Команда «Fun-Route» щиро вдячна Херсонській та Закарпатській обласним службам зайнятості, Національній бібліотеці та Управлінню освіти за надану можливість вкласти часточку себе у розвиток туризму рідного краю .

Також ми вдячні батькам за їх підтримку та розуміння! Практично рік ви не бачили своїх діток вихідними днями, адже ми прагнули якомога більше відкрити туристично-привабливих об’єктів, які не можливо обійти протягом одного дня чи навіть тижня.

Ми дякуємо всім рахівчанам, які вболівали за команду протягом року. Особливо вдячні Рахівській міській раді, Рахівській районній державній адміністрації та Рахівській районній раді, ДП Рахівському ЛДГ, ДП Ясінянському ЛМГ, Карпатському біосферному заповіднику та Закарпатській філії ТОВ «Готіс», санаторію «Гірська Тиса».

Діти – це наше майбутнє! Дякуємо учасникам Fun-Route; знаємо, було нелегко, але ми здолали всі труднощі, і те, що ми були інші – ми були самі собою, ми донесли часточку Гуцульщини на морське узбережжя! Тепер про вольових гуцулів знає вся Україна!

 

Наталія Волошин

Начальник відділу активної підтримки безробітних
Рахівської районної філії Закарпатського ОЦЗ