• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
РАХІВ ПРИЄДНАВСЯ ДО “ГОДИНИ ЗЕМЛІ 2016”
опубліковано: 21.03.2016р. о 14:42, автор: Рахівська міська рада

19 березня на центральні площі міста зібралися рахівяни, щоб продемонструвати свою солідарність зі світом – взяти участь у «Годині Землі». О 20.30 за місцевим часом в різних куточках Земної кулі люди, яким небайдужа доля планети і наслідки глобальних кліматичних змін, відключили світло на одну годину. Саме зміни клімату є основним акцентом уваги світової громадськості при організації «затемнення» планети. Енергозбереження впродовж такого короткого проміжку часу не виступає основним чинником. Голова мета – усвідомити масштабні наслідки серйозних кліматичних перетворень в масштабах планети. Світовим організатором акції виступає Фонд охорони дикої природи (WWF). Українське представництво Фонду відзначило Рахів серед учасників «Години Землі 2016» і надали промо-матеріали: плакати, стікери.
godyna-zemli-rakhiv-2Організаторами локального відзначення Всесвітньої екологічної акції виступили Карпатський біосферний заповідник і Рахівська міська рада. Учасників і глядачів привітали керівники установ – міський голова Медвідь В.В. та заступник директора заповідник, професор Гамор Ф.Д. Цьогорічна «Години Землі» в Рахові мала низку особливостей. Зокрема, на звернення організаторів Рахівські електромережі відключили світло на центральній площі і частині вулиці Миру. Міська рада виділила і виготовила білл-борд, який повідомляв рахів’ян про місце і час проведення акції. godyna-zemli-rakhiv-3Вперше до акції долучилися місцеві підприємці – ресторан «Європа» і кафе-бар «Веранда». Власники закладу радо погодились вимкнути світло на одну годину. Натомість на столах запалили свічки, які створили романтичну атмосферу.
godyna-zemli-rakhiv-4Вихованці Рахівського районного будинку дитячої та юнацької творчості підготували неймовірно гарний весняний концерт. Районний будинок культури допоміг забезпечити аудіо супровід. Організатори для юних акторів і глядачів приготували світлодіодні повітряні кульки, неонові браслети. Наприкінці всі дружньо запалили викладений зі свічок символ акції «60+» і запустили у повітря китайський ліхтарик. Результатом всіх цих спільних зусиль стало спільне цікаве екологічне дозвілля у суботній вечір. І звернення уваги рахі’вян на глобальні кліматичні зміни. Тим більше, що наслідки цих змін кожен відчув вже неодноразово. Повені, паводки і зсуви відбуваються з небажаною регулярністю в останні 10-20 років.
godyna-zemli-rakhiv-5«Година Землі 2016» у Рахові в цілому пройшла цікаво і успішно. Тому, що зусиль доклали багато людей. Тому, що разом ми – сила!

Вікторія Бундзяк