• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Рахів – учасник Днів України в Словаччині
опубліковано: 03.05.2017р. о 11:12, автор: Рахівська міська рада

Міжрегіональне співробітництво між Україною та Словацькою Республікою є одним із найважливіших напрямків всього спектру двосторонніх відносин.
Між двома країнами на міжрегіональному рівні укладено близько 50 угод про співпрацю, партнерськими відносинами зв’язані 15 міст обох країн (Рахів серед них, адже у нас довгострокова співпраця зі східнословацьким містом Свіднік), у тому числі і столиці наших держав – Київ та Братислава. Встановлено контакти між усіма 8 краями Словаччини та 10 областями України. При цьому процес розширення та поглиблення міжрегіональних зв’язків постійно триває.
На території України та СР постійно проводяться спільні заходи, наукові та практичні конференції, семінари з різних актуальних питань міжнародного життя обох країн та українсько-словацькі дні добросусідства, які відбуваються на спільному державному кордоні. Обидві країни беруть активну участь у різних проектах міжнародного транскордонного співробітництва.
Місто Рахів теж є активним учасником цього плідного процесу. Окрім обміну делегаціями зі словацьким містом-побратимом Свіднік та дружніх поїздок, ми реалізовуємо ряд спільних заходів, що спрямовані на розвиток культури, спорту та ін.
Так, на запрошення мера міста Свіднік пана Яна Голодняка делегація Рахівської міської ради взяла участь в заходах в рамках Днів України в Словаччині, а саме – в конференції «Громадяни та місцеві органи влади – основа демократичного розвитку», яка відбулася 24 квітня 2017 року.

Міський голова Віктор Медвідь та провідний спеціаліст з міжнародних зв’язків Вікторія Губко представили аудиторії презентацію про Рахів як місто в центрі Європи та серці Карпат, починаючи з його історії, яка невід’ємно пов’язує наш край з країнами сьогоднішнього Євросоюзу, та проілюструвавши його динамічний розвиток в плані туризму, інвестиційних пропозицій та перспектив співпраці в рамках різноманітних програм європейської співпраці.