Перейти до основної сторінки
Це дійство проводиться вже шостий рік поспіль, у різних населених пунктах Верхньотисянського краю. Вперше воно відбулось у Рахові в 2011 році. Цьогоріч господарем фестивалю стало Буштино.
Тут зібралися представники угорської меншини з багатьох населених пунктів по обидва боки Тиси. Румунські Сігет-Мармаціей та Довге Поле, Рахів, Ясіня, Богдан, Ділове, Великий Бичків, Кобилецька Поляна, Солотвино, Тячів, Буштино, Вишково, Хуст – такою була географія учасників VI зустрічі.
Напередодні в рамках зустрічі відбулись педагогічна конференція та концерт відомої піаністки, народної артистки України Етели Чуприк.
В суботу пройшов фестиваль угорської культури. Розпочалося дійство богослужінням у місцевій римо-католицькій церкві та парадом учасників. Делегації з табличками із назвами своїх населених пунктів у супроводі духового оркестру з Рахова пройшли від храму до селищного парку ім. Б.Хмельницького, на стадіоні «Тиса», відбулося святкування.
Учасників зустрічі привітали Генконсул Угорщини в м. Берегово Ендре Саліпскі, Буштинський селищний голова Іван Паш. Участь в офіційній частині узяли також декан Верхньотисянського деканату римо-католицької церкви Ласло Микуляк, добровільний організатор зустрічі Ілона Ловош, консул Угорщини в Ужгороді Ласло Куті, консул Угорщини в м. Клуж (Румунія) Янош Барабаш, голова селищної ради Довге Поле (Румунія) Лайош Фекете, Рахівський міський голова Віктор Медвідь, Хустський міський голова Володимир Кащук, голова села Богдан (Рахівський район) Степан Мільчевіч, голова Верхньотисянського осередку культурного товариства КМКС Йожеф Шарі, депутат Тячівської міськради Павло Амбруш, Вишківський селищний голова Ярослав Гайович, представники духовенства та інші.
Під час вітального слова Віктор Медвідь вручив подяку декану верхньотисянського Деканату о. Ласло Микуляку за за вагомий особистий внесок у культурне, духовне та естетичне життя міста Рахів та з нагоди VI зустрічі угорців Верхньо-Тисянського краю.
Відтак на глядачів чекали пісні і танці у виконанні творчих колективів та виконавців. Загалом Рахів представили близько 70 учасників, а саме: колектив «Фермата», танцювальний колектив «Едельвейс», жіночий хор «Ретро», вихованці угорсько-мовної школи та зведений хоровий колектив рахівської та ціпцерайської римо-католицької громади. По закінченню святкування, яке тривало до пізньої ночі, засновник фестивалю Янош Барабаш вручив учасникам грамоти.
Наступного року така зустріч відбудеться у с. Кобилецька Поляна.
Попередня
ПРО БУДІВЕЛЬНІ ТА РЕМОНТНІ РОБОТИ В МІСТІ
Наступна
5вересня 2016року на 97 році життя помер Почесний громадянин міста Рахова Штумпф Еміл.