Перейти до основної сторінки
Трохи менше місяця залишилось до новорічно-різдвяних свят, які, за давнім звичаєм, зустрічаємо з ялинкою.
Адже вона приносить до кожної хати не лише урочистість, але й свіжий, духмяний лісовий запах. Щороку для запобігання крадіжкам ялинок в лісі напередодні згаданих свят, державна лісова охорона Рахівського лісодослідного господарства посилює охорону хвойних насаджень. Спільно з працівниками Рахівського відділення поліції проводиться операція «Ялинка», для чого створено рейдові бригади з виявлення незаконно зрубаних дерев, в обов’язки яких входить затримання злодіїв і складання протоколів на нелегальних заготівельників лісових красунь.
Нагадуємо, що передбачені штрафи за незаконну рубку у рази більші, ніж вартість самих новорічних ялинок. Згідно Постанови Кабміну, за зрубані ялинки, добуті незаконним шляхом, штрафи диференціюються залежно від товщини стовбура зрубаного дерева. Якщо діаметр стовбура дерева до 10 см, то доведеться сплатити 355 грн., від 10 до 14 см – 626 грн., від 14 см – 1607 грн. Крім того, браконьєри будуть змушені сплатити адміністративні штрафи в розмірі від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а це ще 85-170 грн. за кожне дерево. Тож мінімальний штраф за одну незаконно зрубану ялинку складе мінімум 440 грн.
У ДП «Рахівське ЛДГ» діє телефон гарячої лінії – 03132 255 68, на який можна повідомляти про випадки незаконної рубки хвойних дерев. Зателефонувавши на «гарячу лінію», також можна дізнатися інформацію про придбання новорічних ялинок у державних лісогосподарствах. Для задоволення зростаючого попиту на натуральні новорічні ялинки серед населення цьогоріч наше підприємство підготувало до реалізації 515 деревцят, які вирощені на новорічних плантаціях, в квартальних просіках, під лініями електропередач тощо. Це забезпечить потребу, не завдаючи будь-якої шкоди лісовим насадженням, бо їх вирощують на спеціально призначених для цього місцях, а не заготовляють в насадженнях та лісових культурах.
Зауважу, що до 2014 року маркування новорічних ялинок здійснювалося бирками, виготовленими з пластику. Враховуючи необхідність здешевлення процесу маркування, а також на виконання урядових рішень щодо організації роботи в умовах максимальної економії державних коштів, знайдено вигіднішу альтернативу биркам – самоклейні етикетки. Вони містять індивідуальний номер та відповідний йому штрих-код, який заноситься до єдиної системи електронного обліку деревини. Перевірка законності походження ялинки відбуватиметься шляхом введення номеру із самоклейної етикетки, яка прикріплена до ялинки, на сайті http://www.ukrforest.com. У випадку, якщо інформація на сайті відсутня, – це може свідчити, про сумнівне походження лісової красуні.
Ростислав БУЗАШ, провідний інженер з охорони лісу ДП «Рахівське ЛДГ».
Попередня
Обласний театр Закарпаття отримав статус академічного
Наступна
Шановні працівники суду!