• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Рахівський район здобув перемогу на обласному фестивалі-конкурсі “Воскресни, писанко!”
опубліковано: 08.04.2017р. о 19:24, автор: Рахівська міська рада

Відповідно до Плану роботи департаменту освіти і науки облдержадміністрації на 2017 рік, наказу департаменту 07.02.2017 № 27 „Про проведення у 2017 році Третього фестивалю-конкурсу „Воскресни, писанко!” 6–7 квітня цього року проведено ІІІ (обласний) етап Третього фестивалю-конкурсу „Воскресни, писанко!”.

Метою зазначеного заходу було відродження, збереження українських народних традицій щодо виготовлення писанок, великодніх атрибутів декоративно-ужиткового мистецтва; сприяння забезпеченню освітньо-культурних потреб дітей, створення умов для їх творчого і духовного розвитку; виявлення і підтримки талановитої та обдарованої учнівської молоді; залучення широкої громадськості до збереження культурної спадщини українського народу.

Участь у ІІІ етапі фестивалю-конкурсу взяли 21 адміністративно-територіальна одиниця області, 17 навчальних закладів обласного підпорядкування системи освіти та 16 професійно-технічних навчальних закладів. Усі 54 роботи визначаються високим художнім рівнем та творчою фантазією учасників, невичерпною імпровізацією у представленні великодньої тематики, що співзвучна з традиційністю нашого краю, виконують пізнавально-народознавчу роль, презентують культурно-мистецьку спадщину багатонаціонального Закарпаття. При цьому кожен із учасників фестивалю-конкурсу відповідально, злагоджено та креативно підійшов до презентації „великоднього дерева” та „великоднього рушника”.

Відповідно до затвердженого Положення Конкурс проводився у двох номінаціях: „Писанка” (для всіх адміністративно-територіальних одиниць області, навчальних закладів обласного підпорядкування та професійно-технічних навчальних закладів); „Великодній рушник” (для навчальних закладів обласного підпорядкування). У номінації „Писанка” подано роботи, виготовлені власними руками, в таких техніках виконання як: традиційна писанка розтопленим воском (батикова техніка), ,,Дряпанка”, ,,Мальованка”, ,,Зернівка”, писанка, прикрашена бісером, писанка, виготовлена у техніці квілінг, писанка, виготовлена з глини.  Ураховуючи зазначене, за проявлений творчий підхід, уміння створити особливий художньо-естетичний образ, оригінальність композиції, розмаїття і вишуканість представлених робіт переможцями визначено наступних учасників:

Номінація „Писанка”

№ з/п Назва учасника фестивалю-конкурсу ПІБ керівника Зайняте місце
Місцеві органи управління освітою
1. Відділ освіти, молоді та спорту Рахівської райдержадміністрації Севч О.І. І
2. Відділ освіти Воловецької райдержадміністрації Шутка Н.П. ІІ
3. Управління освіти Ужгородської міської ради Бабунич О.Ю. ІІІ
Навчальні заклади обласного підпорядкування
4. Перехрестівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І – ІІ ступенів Глінко М.М. І
5. Чертезька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І – ІІ ступенів Соляник О.М. ІІ
6. Хустська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І – ІІІ ступенів Деленко Б.В. ІІІ
Професійно-технічні навчальні заклади
7. Перечинський професійний ліцей Келемен М.Ю. І
8. Ужгородське вище комерційне училище КНТЕУ Гондорчин Л.П. ІІ
9. Берегівський професійний ліцей сфери послуг Тороній В.Е. ІІІ

Номінація „Великодній рушник”

№ з/п Назва учасника фестивалю-конкурсу ПІБ керівника Зайняте місце
Навчальні заклади обласного підпорядкування
1. Закарпатський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Корсак В.В. І
2. Ужгородська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І – ІІІ ступенів Бушко Н.І. ІІ
3. Часлівецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І – ІІ ступенів Михайлочко М.І. ІІІ