• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
РАХІВСЬКА МІСЬКА РАДА ПОЧИНАЄ РЕАЛІЗАЦІЮ ПРОЕКТУ З РОЗВИТКУ ТА ЗБЕРЕЖЕННЯ ГУЦУЛЬСЬКОЇ КУЛЬТУРИ СПІЛЬНО З ОБ’ЄДНАНОЮ ГРОМАДОЮ БІСТРА (РУМУНІЯ)
опубліковано: 11.02.2020р. о 16:39, автор: Рахівська міська рада

Минулого року Рахівська міська рада успішно підготувала та подала проектну пропозицію в рамках Операційної програми транскордонної співпраці Румунія-Україна Європейського інструменту добросусідства спільно з об’єднаною громадою (комуною) Бістра (повіт Марамуреш, Румунія) під назвою «Розвиток культури гуцульського етносу в українсько-румунському прикордонні – ProHutsul».

Спільниq технічний секретаріат Програми високо оцінив ідею та технічне виконання проектної заявки і повідомив партнерам своє позитивне рішення. Проект буде реалізовуватися партнерами протягом 2020 – 2021 років.

В рамках проекту, окрім культурного обміну, передбачено інфраструктурну складову. Так, Рахівською міською радою буде проведено повну реконструкцію комплексу амфітеатру «Буркут» разом з підвалинами та підсобними приміщеннями під сценою, які вже протягом десятиліть знаходяться в аварійному стані.

Даний об’єкт є ключовим для проведення заходів, які направлені на збереження та примноження культури гуцулів – унікальної етнічної групи українських горян з їх самобутніми традиціями, методами господарювання то фольклором. Зокрема, Буркут є місцем проведення щорічного фестивалю-ярмарку «Гуцульська бриндзя», який збирає тисячі гостей в першу неділю вересня, а на сцені виступають десятки колективів.

Це – візитівка нашого краю, тому голова міста Віктор Медвідь разом з відповідальними представниками міської ради ще в 2018 році прийняв рішення почати готувати проектну заявку до Операційної програми транскордонної співпраці Румунія-Україна Європейського інструменту добросусідства спільно з об’єднаною громадою (комуною) Бістра (повіт Марамуреш, Румунія), спрямовану на збереження спадщини гуцульського етносу через забезпечення достойних умов для проведення культурних заходів та виступів колективів з усієї Гуцульщини, а саме – проведення реставрації амфітеатру в лісопарку «Буркут» м. Рахів.

З українського боку проектну заявку готувала головний спеціаліст з міжнародних зв’язків Вікторія Губко. Автор технічної частини проекту – архітектор Орися Кравчук.

4 лютого 2020 року наші партнери з громади Бістра  підписали Грантову угоду з представниками Спільного секретаріату Операційної програми, що є фактичним початком реалізації Проекту.

11 лютого в приміщенні Рахівської РДА відбулася перша робоча нарада з виконання згаданого проекту. В нараді приймали участь голова РДА Віктор Мідвідь, в.о. міського голови, секретар ради та виконкому Дмитро Брехлічук, голова комуни Бістра Васіле Дучук та представники команди проекту від обох партнерів.