• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
РАХІВСЬКА МІСЬКА РАДА ПРИВІТАЛА ПРАЦІВНИКІВ РАЙОННОЇ БІБЛІОТЕКИ З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ
опубліковано: 02.10.2019р. о 09:46, автор: Рахівська міська рада

У неділю, 30 вересня, в Україні відзначили чергове професійне свято – Всеукраїнський день бібліотек, який було призначено 14 травня 1998 року указом Президента України № 471/98 з метою підтримки ініціатив бібліотечної громадськості.

Зазначимо, що перші бібліотеки на території України з’явилися ще за часів Київської Русі. Тоді вони відкривалися при церквах і монастирях після прийняття християнства в 988 році. Найбільшою і найбагатшою була бібліотека Софії Київської, заснована в 1037 році князем київським Ярославом Мудрим.

На сьогоднішній день в Україні налічується близько 40 тисяч бібліотек. Серед них можна виділити: Національну бібліотеку України, Національну парламентську бібліотеку України, Державну бібліотеку України для дітей, Державну історичну бібліотеку України, Національну бібіліотеку імені Вернадського, Національну бібліотеку імені Ярослава Мудрого. Зараз більше 53 тисяч українців займаються бібліотечною справою, а послугами книгосховищ користуються понад 17,5 мільйонів читачів.

До професійного свята бібліотекарів у понеділок, 1 жовтня, в приміщенні читальної зали Рахівської дитячої бібліотеки відбувся урочистий захід, під час якого секретар міськради Брехлічук Дмитро Дмитрович вручив грамоти Рахівської міської ради за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток бібліотечної справи району та з нагоди професійного свята наступним працівникам бібліотеки: Федірцан Оксані Федорівні, бібліотекарю відділу обслуговування та Шемоті Галині Василівні, бібліотекарю відділу комплектування та обробки фондів Рахівської центральної районної бібліотеки.