Перейти до основної сторінки
Як повідомлялося на нашій сторінці раніше, Рахівська міська рада в 2020 році розпочала реалізацію важливого для громади проекта “Сприяння розвитку та збереженню культури гуцульського етносу в українсько-румунському прикордонні” 2SOFT/2.1/10 спільно з партнерами – органом місцевого самоврядування громади Бістра бо той бік кордону. Проект фінансує Європейський союз через Міністерство громадських робіт, розвитку та адміністрації Румунії, представлене Органом управління Спільної Операційної програми «Румунія – Україна 2014 – 2020».
Метою проекту є збереження та промоція культурного та історичного спадку в румунсько-українському прикордонному регіоні (Бістра-Рахів) через відновлення двох культурних об’єктів з обох боків кордону, які є важливими для розвитку культури гуцульського етносу, та організацію взаємних візитів з культурного обміну і зміцнення співпраці між громадами.
В громаді Бістра в старовинній гуцульській хаті буде облаштовану візит-центр – музей, присвячений автентичній гуцульській культурі. Щодо Рахова, то міською радою вже розпочато роботи з реконструкції сцени амфітеатру Буркут (пам’ятка архітектури місцевого значення), яка до сьогодні знаходилась в аварійному стані. Зазначимо, що інфраструктурний елемент проекту з українського боку відіграє ключову роль в промоції культури українських горян, адже саме тут проходять всі культурні заходи, зокрема найпопулярніший етнічно-гастрономічний фестиваль України – «Гуцульська бриндзя».
Попередня
День працівника суду
Наступна
Головна ялинка міста