• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Сезон практик у Карпатському біосферному заповіднику розпочався.
опубліковано: 18.06.2018р. о 09:13, автор: Рахівська міська рада

До Карпатського біосферного заповідника завітала перша група студентів на практику з Національного транспортного університету м. Київ. Майбутні фахівці із туризму та екології вивчають природу Угольського масиву та Долини нарцисів імені проф. В.І. Комендаря. Програма практики насичена і різноманітна: теоретичні та практичні заняття із науковцями заповідника, вони також виявили бажання виконувати в заповіднику практичні природоохоронні роботи, біотехнічні заходи на волонтерських засадах.

Студентська практика розпочалася і відбулися перші теоретичні заняття. З першою групою, яка знаходиться в ПНДВ «Долина нарцисів» ім. проф. В. І. Комендаря працювали старші наукові співробітники зоологічної лабораторії орнітолог, к.б.н. Годованець Богдан, ентомолог Ляшенко Євгеній та заступник начальника відділу екологічної освітньо-виховної роботи Колачук Іванна. Для студентів прочитані лекції «Птахи КБЗ», «Комахи «Долини нарцисів» та «Екотуризм у Карпатському біосферному заповіднику». Після отримання теоретичних знань для них також було проведено екологічну гру. У ході гри студенти виступили у ролі охоронців природи, представників органів місцевої та державної влади, вчителів, волонтерів та ін. Кожен із учасників взяв у руки мотузки, які були прив’язані до кола-основи, на якому було розміщено м’яч. Їх завданням було перенести м’яч на мотузках з однієї точки в іншу та поставити на циліндр. М’яч у даній грі символізував збереження екосистеми. Спільними зусиллями та завдяки командному духу студенти виконали завдання і зрозуміли як важко охороняти природу, яка нас оточує.

Тим часом, поки перша група плідно працювала, інша група теж не нудьгувала, адже паралельно до них завітали науковці ботанічної лабораторії – завідувач лабораторії к.б.н. Волощук Микола, старші наукові співробітники Козурак Алла, та Антосяк Тетяна та провідний фахівець відділу рекреації та сталого розвитку Кухар Денис. У цієї студентської групи також видався насичений день. Спочатку вони ознайомилися із експозицією інформаційно-туристичного центра Карпатського біосферного заповідника «Букові праліси Карпат – об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО». Далі на них очікували дві лекції «Флора Карпатського біосферного заповідника» та «Екотуризм у Карпатському біосферному заповіднику».

Для студентів це був тільки перший робочий день на території Карпатського біосферного заповідника. Надалі на них очікує ще чимало нових знань і практичних навичок, приємних вражень, походів та цікавих заходів.