• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Щодо сплати туристичного збору
опубліковано: 08.04.2022р. о 15:19, автор: Рахівська міська рада

Враховуючи значну кількість внутрішньо переміщених осіб, що прибули в Закарпатську область внаслідок збройної агресії Російської Федерації та розміщені в закладах готельного-оздоровчого призначення, обласна державна військова адміністрація інформує про наступне.

Туристичний збір – це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету.

Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці,  на якій діє рішення сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, про встановлення туристичного збору, та тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 268.5.1 пункту 268.5 статті 268 Податкового Кодексу України.

Разом з цим, відповідно до п. 268.2.2. Статті 268 Податкового Кодексу України, визначено перелік осіб, які не можуть бути платниками туристичного збору. Зокрема це стосується внутрішньо переміщених осіб, які взяті на облік відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», які тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 268.5.1 пункту 268.5 цієї статті, а інформація про адресу таких місць зазначена в довідці про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи як адреса фактичного місця їх проживання/перебування.

Перелік податкових агентів та інформація про них розміщуються та оприлюднюються на офіційному сайті міської ради (перейти), що створена згідно із законом  та перспективним планом формування територій громад.

 

Ставка збору встановлюється за рішенням міської ради  за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі),  визначених підпунктом 268.5.1 пункту 268.5 цієї статті, у розмірі до 0,5 відсотка – для внутрішнього туризму та до 5 відсотків – для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення (п.п.268.3.1. п.268.3. ст. 268 ПКУ).

Податкові агенти сплачують збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, або авансовими внесками до ЗО числа (включно) кожного місяця (у лютому – до 28 (29) включно) на підставі рішення відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади.

Податкові агенти, які сплачують збір авансовими внесками, відображають у податковій декларації за звітний (податковий) квартал суми нарахованих щомісячних авансових.* внесків. При цьому остаточна сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується такими податковими агентами у строки, визначені для квартального звітного (податкового) періоду (п.п.268.7.1. п.268.7. ст.268 ПКУ).

Враховуючи зазначене, обласна державна військова адміністрація наполягає на неухильному дотриманні вимог Податкового Кодексу України та просить податкових агентів, які функціонують на території громади та надають послуги щодо тимчасового проживання, не нараховувати та, відповідно, не сплачувати туристичний збір із розміщення внутрішньо переміщених осіб, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації та взяті на облік у виконавчих органах сільських, селищних, міських рад, Центрах надання адміністративних послуг та інших уповноважених на це органах виконавчої влади.