• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Сім’я міст-побратимів Рахова зросла
опубліковано: 08.08.2017р. о 08:30, автор: Рахівська міська рада

Рахівська міська рада останнім часом активно розширяє свої міжнародні зв’язки. Так, 7 серпня було підписано ще один договір про побратимські відносини, цього разу – з комуною Бістра, повіт Марамуреш, Румунія.

В складі румунської делегації, яка завітала до міськради, були прімар комуни пан Васіле Дучук, а також відомий письменник-фольклорист та гуморист Дмитро Коренюк, який, крім письменницької діяльності, активно пропагує та сприяє збереженню гуцульської автентичної культури, зокрема – ремесел та народної творчості, через свою громадську організацію «Гуцульське товариство».

Комуна Бістра є об’єднаною територіальною громадою на самому кордоні з Україною, до якої входять села Бістра, Вишівська Долина (Валя Вішеулуй) та Вишівська Красна (Красна Вішеулуй). Населення комуни становить понад 4 тисячі осіб, 90% з яких – українці-гуцули.

Як зауважив рахівський міський голова пан Віктор Медвідь, дружні, ба навіть родинні стосунки з Бістрою тривають давно, але настав час формалізувати ці відносини через підписання Угоди про партнерство, адже зараз є нагода подати спільні проектні пропозиції в рамках Другого  конкурсу проектів транскордонної співпраці за фінансування Європейського інструменту добросусідства «Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна». Пан голова зазначив, що даний напрямок діяльності міської ради є одним з наших найбільших пріоритетів, і ми вже маємо певні напрацювання у вигляді поданих заявок до аналогічних фондів.

Пропонується подати спільну проектну пропозицію по пріоритету Програми, який охоплює збереження та розвиток місцевої культури з елементами туризму. На зустрічі також був присутній заступник директора установи-партнера по проектній заявці – Карпатського біосферного заповідника – проф. Федір Гамор, який озвучив деталі концепції проекту, що був зініційований румунською стороною, та зазначив його роль для регіону в цілому та міста зокрема.

Кульмінацією міжнародної зустрічі стало підписання та скріплення печатками Угоди про співпрацю між громадами міста Рахів та комуни Бістра, яким вони декларують те, що є партнерами та громадами-побратимами і мають намір співпрацювати в широкому полі пріоритетів, направлених на сталий розвиток обох громад.

Наприкінці хочеться процитувати пана прімара Василя Дучука, етнічного гуцула: «Файно с’мо зачєли цес тиждень!”.

Вікторія Губко

Провідний спеціаліст з міжнародних зв’язків