• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Спалювання сухостою у воєнний час прирівнюється до диверсій
опубліковано: 25.03.2022р. о 10:52, автор: Рахівська міська рада

Вкотре застерігаємо мешканців Мукачівської міської територіальної громади не випалювати суху рослинність, бо це шкідливо і незаконно! А у воєнний час такі дії можуть прирівнювати до диверсійної роботи, що передбачає кримінальну відповідальність.

Зокрема, масштабні вогнища можуть розцінювати як подання світлових сигналів ворогу. Водночас, задимлення обмежує видимість та огляд місцевості бійцями Збройних сил України та територіальної оборони.

Важливо й те, що рятувальники, які виїжджають на такі виклики, навіть у відносно мирних областях, фактично, змушені використовувати резерви не за призначенням, а тому можуть просто не встигнути туди, де справді буде потрібна термінова допомога.

Кожна така пожежа – це забруднення повітря і ґрунту, вбивство тварин, птахів і комах, а також шкода здоров’ю людини.

Нагадаємо, за самовільне спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків, що заборонене в Україні, громадянам загрожує штраф, розміром від 3 060 до 6 120 грн, а для посадових осіб – від 15 300 до 21 420 грн. За ті ж дії, вчинені на території заповідників, паліям загрожує штраф у розмірі від 6 120 до 12 240 грн.

Мешканців громади  вкотре просимо не бути байдужими до довкілля і свого здоров’я й не спалювати суху рослинність, а також негайно телефонуйте на «101» та «102», коли бачите такі горіння та паліїв.