• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Стежкою на Петрос: Абстракції гірської зими
опубліковано: 16.01.2019р. о 10:13, автор: Рахівська міська рада

Величні гори і багато пухкого снігу. Зима на Рахівщині – це неймовірне видовище.

Коломиянин Василь Іваночко виклав у мережу світлини з походу до гори Петрос, інформує видання Бліц інфо.  “Стежкою на Петрос: Абстракції гірської зими”,- йдеться у дописі до фотографій.

 

Карпати – найкрасивіший регіон України. Наша природа з першого знайомства вражає гостей первозданністю і красою.
У число найвищих вершин в Україні входить Петрос – 2020 м над рівнем моря, яка є частиною Чорногірського хребта. За величиною ця гора поступається лише Бребенескул (2035 м над рівнем моря) і Говерлі (2061 м над рівнем моря). Але Петрос стоїть ніби трішки осторонь від основної гряди хребта, з Говерлою його з’єднує перемичка. В районі цієї перемички досить пологі схили Петроса круто обриваються вниз аж на п’ятсот метрів. Тому здалеку може здатися, що він трохи вище Говерли, але в дійсності це не так.
Легенда про Петрос 
Багато століть тому, коли наші предки ходили в сорочках з товстого сукна, в глибоких темних печерах Карпат жили гірські міфічні істоти, і серед них жив Страхопуд – чудовисько, яке наганяло жах на всіх місцевих жителів. Як за розкладом раз в тиждень бідні селяни приносили йому в жертву різноманітних домашніх тварин. А після того, як животини в селах зовсім не залишилося, він виліз з печери і почав полювати на людей. В прилеглому селі жили двоє близнюків: хлопчик, якого звали Петрик, і його сестричка.
Хоробрі дітлахи порадилися і вирішили перемогти Страхопуда. Вони пішли в гори до самого лігва чудовиська, де дівчинка всіляко відволікала Страхопуда, а Петрик тим часом узяв свій лук зі стрілами і випустив їх прямо в кривдника селян. Величезний велетень тут же був повалений, але падаючи замертво, він придавив дівчинку-сестричку, і вона не змогла вибратися. Брат Петрик не зміг пережити втрату, його серце тут же розірвалося. З того часу гору, на якій загинула, відволікаючи чудовисько, дівчинка, називають Близницею, ну а поруч стоїть вершина, з якої пускав стріли в чудовисько Петрик – Петрос.