• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Тячівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області інформує
опубліковано: 27.05.2021р. о 07:32, автор: Рахівська міська рада

Упродовж січня-квітня 2021 року Тячівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області прийняло на фінансування 3,5 тисячі листків непрацездатності на суму 18,4 мільйона гривень. Загальна кількість днів лікування, яка підлягає оплаті за кошти Фонду, склала за цей період 61,8 тисячі, що на 2,2 тисячі днів, або 3,7 % більше, ніж за той же період 2020 року.

Нагадаємо, допомоги по тимчасовій непрацездатності виплачуються Фондом соціального страхуванняУкраїни, починаючи з шостого дня лікарняного й до моменту одужання абов становлення МСЕК інвалідності (перші п’ятьднів фінансуються за рахунок коштів роботодавця).

Розмір виплат у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності залежить від тривалості страхового стажу та визначається, виходячи із середньоденної заробітної плати працівника. Середньоденна заробітна плата (дохід, грошовез абезпечення) обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарнихмісяців) заробітної плати, на яку нарахований єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, на кількість календарних днів зайнятості у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, невідпрацьованих з поважних причин.

У залежностівід страхового стажу розмір допомоги складає:

1) 50% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж до 3 років, або в разі самоізоляції від COVID-19 під медичним наглядом незалежно від тривалості стажу;

2) 60% середньої заробітної плати (доходу) – страховий стаж від 3 до 5 років;

3) 70% середньої заробітної плати (доходу) – страховий стаж від 5 до 8 років;

4) 100% середньої заробітної плати (доходу) – страховий стаж понад 8 років, або при наявності пільг відповідно до законодавства, а також медичним працівникам у разі самоізоляції від COVID-19 під медичним наглядом незалежно від тривалості стажу.

Слідкувати за станом усіх виплатвід ФССУ застраховані особи можуть у телеграм-каналі, де в оперативному режимі оновлюється інформація про здійснене фінансування: https://t.me/socialfund.