• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Цьогоріч держава відшкодовує чорнобильцям-інвалідам вартість путівки в санаторій
опубліковано: 25.04.2017р. о 08:22, автор: Рахівська міська рада

На Закарпатті сьогодні мешкає майже чотири тисячі громадян, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

З них більше двох тисяч – ліквідатори, майже три сотні – інваліди внаслідок аварії на ЧАЕС, понад сімсот постраждалих дітей. Про це напередодні 31-х роковин з дня аварії на Чорнобильській АЕС під час брифінгу повідомила директор департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА Ганна Морозюк.
Основні пільги і компенсації постраждалим громадянам фінансуються за рахунок коштів державного бюджету. На ці цілі у поточному році передбачено 6,3 мільйона гривень. Протягом першого кварталу виплату щомісячних пільг та компенсацій громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи виплачено в повному обсязі на загальну суму півтора мільйона гривень.
На сьогодні збережено пільги, гарантовані державою чорнобильцям, у тому числі на оплату комунальних послуг. Крім того, цьогоріч інваліди-чорнобильці та діти-інваліди мають можливість отримати ще й компенсацію вартості путівки на оздоровлення. Для цього необхідно укласти тристоронній договір з санаторієм та органом соцзахисту за місцем проживання. «Наразі цією можливістю скористалися семеро закарпатців, уклавши відповідні договори з санаторіями, – повідомила Г. Морозюк. – Ще п’ять гарантійних листів щодо укладання договорів вже підписані оздоровчими закладами».
Водночас наразі існує недофінансування з державного бюджету цієї програми. Бракує коштів на оздоровлення 19 чоловік. «На обліку в органах соцзахисту області перебуває 101 чорнобилець, який потребує оздоровлення, водночас визначених коштів достатньо наразі на 82 людей. Тобто не вистачає 94 з половиною тисячі гривень для забезпечення всіх потребуючих чорнобильців, які обіцяють додати», – каже посадовець.
На початку року департамент соціального захисту населення направив листи за підписом голови облдержадміністрації керівникам санаторно-курортних закладів області з проханням виділити з власних резервів путівки для оздоровлення пільгових категорій громадян – для учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і учасників АТО. Так отримано 50 короткотермінових путівок.
За рахунок коштів обласного бюджету протягом поточного року передбачено мільйон 200 тисяч гривень на медикаменти та зубопротезування цієї пільгової категорії громадян. У першому кварталі вартість безкоштовно наданих чорнобильцям послуг аптечним закладам та стоматологічним поліклінікам області відшкодовано в повному обсязі на загальну суму 204 тисячі гривень.
«Серед проблем – відміна основних пільг, гарантованих державою, у тому числі навіть на лікування, для громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи 3-ї категорії та постраждалих дітей. Відмінено право на санаторно-курортне лікування і для ліквідаторів 2-ї категорії та постраждалих дітей. Третій рік поспіль відсутні видатки державного бюджету на забезпечення житлом інвалідів-чорнобильців», – каже Г. Морозюк. Вирішення все ще потребують і деякі питання в пенсійному забезпеченні чорнобильців.