• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
У Рахові застосовується нова система знезараження питної води
опубліковано: 28.03.2018р. о 15:57, автор: Рахівська міська рада

Хлорування продовжує залишатися найпоширенішим способом обробки води у світі, оскільки хлор є дезинфектантом пролонгованої дії, присутність якого у воді виключає можливість її повторного зараження при транспортуванні споживачам.

Впроваджуючи загальнодержавну цільову програму «Питна вода України» на 2011-2020 роки, метою якої є забезпечення гарантованих Конституцією України прав громадян на достатній життєвий рівень та екологічну безпеку шляхом забезпечення питною водою в необхідних обсягах та відповідно до встановлених нормативів. Оптимальним варіантом розв’язання проблеми є реалізіція державної політики щодо розвитку та реконструкції систем централізованого водопостачання та водовідведення із застосуванням новітніх матеріалів, технологій, обладнання. Саме тому, нещодавно в Рахові була встановлена та запущена в дію нова хлораторна установка, завдяки якій знезараження води відбувається гіпохлоритом натрію. Воно проводиться по тій же схемі, що і хлорування води: у воду вводиться реагент у рідкій формі, після чого відбувається окислення мікроорганізмів, що знаходяться у воді.

Сьогодні знезараження води гіпохлоритом вважається одним з найбільш поширених методів дезінфекції води. Гіпохлорит володіє високими дезінфікуючими властивостями, ще більш потужними, ніж сам хлор, так як є набагато сильнішим окислювачем. Знезараження води гіпохлоритом знайшло собі застосування в усіх сферах водопідготовки від побутових систем водоочистки до обробки промислових стічних вод.

Новою установкою дезінфекція води відбувається у автоматичному режимі. Вона не шкідлива для організму і значно покращує якість води.

Нова система знезараження питної води з гіпохлоритом натрію придбана за кошти субвенції державного бюджету на соціально-економічний розвиток територій,  завдяки Народному депутату України Василю Васильовичу Петьовці та співфінансуванню Рахівської міської ради.