• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
У РАХОВІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ (ФОТО)
опубліковано: 20.05.2021р. о 18:59, автор: Рахівська міська рада

Сьогодні весь світ відзначає День вишиванки. В цей день українці всього світу одягають свій національний одяг. Вишиванка – споконвічний символ українського народу, національна святиня, що несе в собі духовне багатство, мудрість і зв’язок поколінь. Сьогодні вишиванка – це не просто генетичний код української нації. Це – наш визнаний світом бренд.

Ідею акції «Всесвітній День вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича – Леся Воронюк.

Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято поширилося на всю Україну.

Українська сорочка-вишиванка ввібрала в себе теплоту сонця і запах трави, шум гаїв і голубінь небес, всю розкіш землі і чарівної пісні. Традиційно сорочку вишивала мати для сина чи доньки, вкладаючи у цей виріб свою любов, думи, мрії і світлі надії, щоб ішли діти в складну дорогу життя з маминим благословенням сміливими і сильними, мужніми й відважними, справжніми українцями.

З нагоди свята Рахівським будинком культури  Рахівської міської ради були проведені урочистості для жителів та гостей міста. Про вишиту, з великою материнською  любов’ю   сорочку, Вікторія Мисинчук виконала пісні «Мамина сорочка» та «Вишиваночка».  Іван Мисинчук зачарував глядачів композицією «Українська родина», а Мирослава Шемота  з учасниками хореографічного гуртка будинку культури Рахівської міської ради продемонстрували гостям заходу флешмоб «Одягни вишиванку».

Закінчився захід спільним танцем та загальним фото поруч з Великодньою писанкою, яка раніше була встановлена Рахівською міською радою. Нехай нас, українців, завжди об’єднує любов до рідної землі, до пісні, до вишиванки!

Фото та відео для Рахівської міської ради від Андрія ГАМАНЮКА.