• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
У разі відсутності у громадян договорів на вивезення сміття, складатимуть адмінпротокол
опубліковано: 09.03.2017р. о 15:31, автор: Рахівська міська рада

Згідно з чинним законодавством України, а саме: відповідно до ч. 2 ст. 35-1 Закону України «Про відходи» власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок укладають договори з юридичною особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів та здійснюють оплату таких послух.

До джерел утворення побутових відходів стаття 1 даного Закону відносить об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки).

 Згідно з п. 1 ч. 3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживач зобов’язується укладати договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору. До категорії споживачів вищевказаний Закон відносить фізичних та юридичних осіб, які отримують житлово-комунальні послуги, повідомляє МКП «Рахівкомунсервіс».

У разі відсутності у громадян договорів на вивезення відходів, відмовлення від укладення договору (п. 10 Доповнення до «Правил благоустрою території м. Рахів» затвердженого рішенням міської ради № 49 від 25.07.2006 року) є порушенням вимог щодо поводження з відходами та Правил благоустрою територій населеного пункту, відповідальним особам складати протокол про адміністративне правопорушення та подавати на розгляд адмінкомісії міської ради для накладення штрафу згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно зі ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення правил у сфері благоустрою населених пунктів тягне за собою накладення штрафу – від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 340 до 1360 грн); громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн.). Тобто, відсутність договору на вивезення побутових відходів у фізичної, юридичної особи, підприємця є порушенням Законів «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів» та Правил благоустрою території м. Рахів і тягне за собою адміністративну відповідальність.

Прохання до громадян, юридичних осіб, підприємців, які не заключили договір на вивезення побутових відходів, звернутися в МКП «Рахівкомунсервіс» за адресою: м. Рахів, вул. Шевченка, 43, для укладення такого договору. В разі не укладення договору МКП «Рахівкомунсервіс» звернеться до суду для винесення рішення про зобов’язання укласти договір про надання послуг з вивезення побутових відходів.