• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Українці дедалі частіше довіряють свій ментальний стан фахівцям
опубліковано: 13.02.2024р. о 10:17, автор: Рахівська міська рада

Однак водночас відчуття стресу в країні зростає.

Про це свідчать два дослідження, які в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я провела соціологічна компанія Gradus Research.

🗓 Між ними трохи більше року (вересень 2023 і жовтень 2024 року відповідно). Тож важливо, що бачимо не просто цифри, а показники стану ментального здоров’я та ставлення українців до психологічної допомоги в динаміці.

📍 Так, українці дедалі більше довіряють фаховому погляду на проблему власного ментального здоровʼя (цей показник зріс із 8 до 12 відсоткових пунктів). Ідеться про консультації на гарячих лініях, звернення до сімейного лікаря або до вузького фахівця з ментального здоровʼя: психолога, психіатра, психотерапевта.

📍 Зростає використання позитивних стратегій боротьби зі стресом. Так, порівняно з 2022 роком респонденти частіше слухають музику (на 7 в. п.), займаються улюбленою справою чи хобі (на 6 в. п.), проводять час із близькими (на 5 в. п.).

📍 Водночас зросло відчуття стресу або сильної знервованості – з 71% до 77%. Цей показник найвищий серед молоді віком від 25 до 34 років – 82%.

Вразливість молоді в питаннях ментального здоров’я підтверджує також соціологічне опитування, проведене в 11 країнах світу та презентоване на третьому Саміті перших леді та джентльменів. Тому ця цільова аудиторія є одним із фокусів Всеукраїнської програми ментального здоров’я.

👉 Нагадуємо: на сторінці є поради, як бути стійкішими самим і стати опорою для інших.

📈 Докладно ознайомитися з результатами другої хвилі дослідження «Ментальне здоров’я та ставлення українців до психологічної допомоги під час війни» можна за посиланням .  Результати першої хвилі тут .