• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
В РАХОВІ ВШАНУВАЛИ 30-ту РІЧНИЦЮ ОКСАМИТОВОЇ РЕВОЛЮЦІЇ ПОБРАТИМІВ З ЧЕХІЇ ТА СЛОВАЧЧИНИ
опубліковано: 29.11.2019р. о 18:41, автор: Рахівська міська рада

В листопаді цього року минає 30 років Оксамитовій революції, яка пройшла в тодішній Чехословаччині з метою повалення тоталітарного комуністичного режиму.

Увечері 16 листопада 1989 року в Братиславі почалась демонстрація студентів проти проекту закону про вищу освіту, яка наступного дня, 17 листопада, була підтримана студентами Праги – розпочавшись як акція, приурочена до 50-ї річниці з дня розправи нацистських окупантів над чеськими студентами, коли було розстріляно 9 з них і майже 1200 відправлено до концтаборів.  Вона поступово переросла у політичну маніфестацію і була жорстоко розігнана поліцією. Мирні протести тривали до 29 грудня.

За цими історичними подіями послідувала хвиля демократичних перетворень, які сформували нове обличчя Чехії та Словаччини як вільних європейських країн нового ґатунку.

Вітаємо наших побратимів з чеського міста Тршебич та зі словацького Свидника з тридцятою річницею Оксамитової революції, яка стала точкою відліку нового часу, нових позитивних процесів, адже хто як не ми, українці, розуміємо, яким солодким є подих свободи після важких тоталітарних кайданів.

Апарат Рахівської міської ради відзначив 30-ту річницю вікопомних революційних подій в країнах-побратимах покладанням квітів до меморіальної дошки Томаша Масарика, першого президента Чехословаччини, як особи, яка символізує  наше спільне історичне минуле.