• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
В РАМКАХ ВСЕСВІТНЬОЇ АКЦІЇ «ГОДИНА ЗЕМЛІ – 2019» В РАХОВІ ПРОЙШЛИ ЗАХОДИ ЗА ПІДТРИМКИ РАХІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
опубліковано: 08.04.2019р. о 12:48, автор: Рахівська міська рада

6 квітня працівники Карпатського біосферного заповідника організували екологічну акцію «Година Землі 2019» за фінансової підтримки Рахівської міської ради.
Мета акції – показати необхідність об’єднання дій для боротьби зі зміною клімату. Природа не є невичерпним ресурсом, і ми маємо залишити цю Землю для нащадків. Щоб наші діти мали вдосталь чистої води та повітря, мали змогу пройтися босоніж по траві, подорожувати лісами та заплавами, бачити звірів в природі, нам потрібно вже зараз змінити свої звички щодо природи і навчитися жити з нею в гармонії. Світ має перейти до сталого розвитку, а людина – відновити свою любов та пошану до довкілля.

Долучитись до всесвітнього руху захисту природи виявили бажання п’ять організацій міста: Карпатський біосферний заповідник, Виконком та міська рада Рахова, Рахівська районна лікарня, Відділ освіти молоді та спорту Рахівської РДА, Відділ культури Рахівської РДА.

Близько сорока учасників розпочали акцію із прибирання території амфітеатру «Буркут» від сміття. Більша частина території звільнена від «слідів» перебування відпочиваючих, зазвичай це пластикові та скляні пляшки, поліетиленові пакети.

Всі учасники з нетерпінням чекали другого етапу акції – «Екологічного брейн-рингу». Для гри були сформовані п’ять команд: «Едельвейс» – працівники Карпатського біосферного заповідника, Борик Олег- капітан; «Варош» – представники Виконкому та міської ради Рахова, Брехлічук Дмитро – капітан; «Говерла»- працівники Рахівської районної лікарні, Симулик Володимир – капітан; «Аьма-матер» освітяни шкіл м. Рахова, Візавер Антон – капітан; «Зелені» – працівники Відділу культури Рахівської РДА, Ретізник Ярослав – капітан. Гра проходила у п’ять турів, які відрізнялись складністю та часом на роздуми. Запитання і завдання стосувались проблем забруднення довкілля та його збереження.

Учасники розгадували загадки, математичні задачі, кросворди, екологічні схеми. Найбільш веселими були конкурси «Вгадай мене» та «Склади слово».
Внаслідок безкомпромісної боротьби призові місця розділили команди: «Едельвейс»-3-є місце, «Говерла»- 2-е місце, «Альма-матер»- 1-е місце.

Всі команди отримали подяки та грамоти, а переможці – кубки. Закликаємо всіх з турботою ставитись до природи і берегти її для прийдешніх поколінь.

“Ми не успадкували природу від своїх батьків, ми її позичили у своїх дітей” – слова, якими кожен з нас повинен керуватись при спілкуванні з навколишнім середовищем.