• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
В середині січня розпочнуться навчальні збори для резервістів військових частин
опубліковано: 12.01.2017р. о 15:47, автор: Рахівська міська рада

За планами підготовки Збройних Сил України, у першому кварталі 2017 року триватиме підготовка резервістів першої черги.

Зокрема, з 15 січня і до кінця травня на базі визначених військових частин Збройних Сил України відбудуться навчальні збори резервістів першої черги.
Триватимуть навчальні збори 30 днів, залучити на них передбачається близько 200 резервістів та військовозобов’язаних. Зараз військовими комісаріатами Закарпатської області здійснюються заходи щодо оповіщення, виклику, проходження медичного огляду усіх резервістів оперативного резерву першої черги.
Варто наголосити, що до проведення зборів призвуть не тільки резервістів, які зараховані до оперативного резерву тих військових частин, що залучаються на збори, та у складі яких вони проходили службу на сході України, а й резервістів інших частин. Також за необхідності буде призвано частину інших військовозобов’язаних, для відновлення практичних навичок за їхніми військово-обліковими спеціальностями. Офіцери запасу матимуть змогу пройти двотижневе підвищення кваліфікації у вищих військових навчальних закладах.
За призваними на збори військовозобов’язаними на весь період зборів та резервістами на весь час виконання ними обов’язків служби у військовому резерві, включаючи час проїзду до місця їх проведення і назад, зберігаються місце роботи, а також займана посада та середня заробітна плата. Крім того, кожному резервісту, залежно від військового звання, виплатять:
– грошове забезпечення за 30 діб підготовки: від 4800 до 6400 грн. (у 2016 році за 10 діб підготовки резервісти отримували до 700 грн.);
– одноразове грошове заохочення за підсумками року (тим хто виконав програму зборів) від 1600 до 3100 грн.;
– добові за кожен день перебування у військовій частині: від 6 до 15 грн.;
– одну мінімальну заробітну плату на місяць тим, які на день призову на збори не працюють – 3200 грн.
Також резервістам, які залучаються на навчальні збори, гарантовано державне страхування, безкоштовне медичне забезпечення.
Мета зборів комплексна, починаючи від вдосконалення індивідуальних навичок резервістів з урахуванням сучасної специфіки виконання армійськими підрозділами завдань, до бойового злагодження в складі свого підрозділу та військової частини, – інформує група по роботі з особовим складом та громадськістю Закарпатського ОВК.