• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
В Закарпатській ОДА обговорили питання щодо збільшення мінімальної заробітної плати
опубліковано: 20.01.2017р. о 11:30, автор: Рахівська міська рада

Порядок застосування розміру мінімальної заробітної плати обговорили під час селекторної наради з представниками районів Закарпаття.

Участь у відео конференції взяли директор департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури ОДА Едуард Маляр, начальник Управління Держпраці у Закарпатській області Богдан Дорош та його перший заступник Василь Грицик, заступник директора департаменту соціального захисту населення ОДА Віктор Мацола, заступник ГУ ПФУ у Закарпатській області Галина Маслякевич та голова Закарпатської обласної організації профспілки працівників ЖКГ, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення Іван Зелінський.

До обговорення винесеного на нараду питання були запрошені також заступники голів РДА та міськвиконкомів, до повноважень яких відносяться питання оплати праці.

На Закарпатті створена міжвідомча робоча група з метою забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. До її складу увійшли керівники підрозділів з питань соціального захисту населення, освіти, охорони здоров’я, культури, фінансів та керівники територіальних контролюючих органів ДФС, Держпраці, Держудитслужби і Пенсійного фонду. Її основним завданням є запобігання допущення випадків порушення чинного законодавства саме у частині виплати мінімальної заробітної плати.

«Управління Держпраці надходять скарги та звернення громадян щодо порушень чинного законодавства про працю, – повідомив Богдан Дорош. – Тож фахівці Управління негайно реагуватимуть на всі подібні сигнали».

Посадовець також звернув увагу , що з першого січня п.р. розмір штрафних санкцій у зв’язку з підняттям рівня мінімальної заробітної плати суттєво збільшився і закликав усіх роботодавців, юридичних і фізичних осіб неухильно дотримуватися норм чинного законодавства.

Конкретніше про зміни, внесені до законодавства та про підвищення розмірів штрафних санкцій, передбачених за порушення нормативних документів, що набрали чинності з першого січня цього року, розповів перший заступник начальника Управління Держпраці Василь Грицик.

Він наголосив на трьох моментах: на адмінвідповідальності керівника за порушення нормативного правових актів, які регулюють трудову діяльність; відповідальності суб’єкта господарювання за повторне порушення та кримінальній відповідальності. Підсумовуючи сказане Василь Грицик застеріг роботодавців від спроб хитрування у вигляді переведення працівників на неповний робочий час та від намагання уникнути перевірки, не допускаючи до її проведення фахівців Управління Держпраці, оскільки за ці дії також передбачені чималі штрафні санкції.

Представники ГУ Пенсійного фонду України у Закарпатській області повідомили про нові розміри страхових внесків з урахуванням збільшення розміру мінімальної заробітної плати. А заступник директора департаменту соціального захисту населення ОДА Віктор Мацола відмітив, що вказані зміни до законодавства стали своєрідним шоком для підприємців краю. Водночас звернув увагу керівників органів влади у районах та в містах на необхідності проведення роз’яснювальної роботи щодо здійснення перших кроків виходу із цієї непростої ситуації, аби не довелося потім платити штрафи.