• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Величний Будапешт гостинно зустрічав рахівчан
опубліковано: 02.06.2017р. о 16:49, автор: Рахівська міська рада

26-28 травня 2017 року гуртківці Рахівського будинку дитячої та юнацької творчості на запрошення міста-побратима Белварош-Ліпотварош  (V район Будапешта, Угорщина) представляли наше місто на Belvarosi Festival 2017.

Ця яскрава культурна подія, що відбулася на площі Ержебет, надовго залишиться у пам’яті учасників, зокрема, солістів вокальної студія «Гармонія» Беркела Катерини, Губаль Анастасії (керівник Олександра Беркела) та учасників танцювального колективу «Міленіум» Павлюк Антоніни і Ангеліни (керівник Ангеліна Зозулич).  Фестиваль відвідали делегації з міст-побратимів Італії, Словакії, Румунії,  Німеччини, Польщі, України, Сербії. Делегацію Рахова очолював мер міста –  Віктор Медвідь.

Не менш важливою була офіційна зустріч мерів,  де було обговорено ряд важливих питань що до співпраці між Раховом та Белварош-Ліпотварошом, а саме до кінця цього року надання Рахівській пожежно-рятувальній частині спеціального автомобіля, відпочинок дітей на озері Балатон влітку. Також питання, що обговорювались на зустрічі стосувались реалізації подальших спільних проектів.

На фестивалі діти  показували свої таланти, брали участь у різноманітних екскурсіях, відкрили нові можливості для дружби.
Будапешт зачарував своєю унікальністю, молодіжною атмосферою, музичними сценами європейського масштабу, активним нічним життям та своїми архітектурними шедеврами. Рахівчани з великим задоволенням гуляли величезною площею, побували біля унікального шедевру готичного стилю будівлі Парламенту, каталися на оглядовому колесі. Відвідали найкрасивіший храм столиці з чудовою оздобою та вражаючим інтер’єром – базиліка Святого Іштвана. Захоплюючою була вечірня прогулянка на катері, яка відкрила грандіозні краєвиди Будапешту та Дунаю. Саме з палуби  можна було роздивитися приховані яскраві декорації міста та загадати омріяне бажання, пропливаючи під прекрасними ажурними мостами, якими так пишається Будапешт. Відвідали кінопарк «Korda», що знаходиться недалеко від Будапешта, який був названий в честь угорського кінопродюсера і режисера – Олександра Корда, де знімають свої фільми багато відомих голлівудських студій. Мали змогу заглянути у захоплюючий світ виробництва фільмів, наприклад, побувати на одній із сучасних вулиць Нью-Йорка або в містечку середньовіччя, де проходили зйомки фільму «Робін Гуд», «Хеллбой-2» компанії Universal. На виставці, присвяченій Олександру Корда, познайомилися з життям кинопродюсера, його роботами, а також з трюками і технікою кіновиробника.

Учасники та їх керівники Belvarosi Festival 2017  Губаль Анастасія, Беркела Катерина (керівник Олександра Беркела) Павлюк Антоніна і Ангеліна (керівник Ангеліна Зозулич)  нагороджені грамотами та цінними подарунками.

Олександра Беркела