• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Великобичківське ЛМГ першим в області отримало сертифікат відповідності критеріям та принципам FSC
опубліковано: 27.10.2016р. о 09:57, автор: Рахівська міська рада

З метою приведення лісового господарства ДП „Великобичківське ЛМГ” у відповідність до міжнародних стандартів, з 22 лютого ц. р. проводився наглядовий аудит відповідності ведення лісового господарства в лісах підприємства міжнародним стандартам (Лісової наглядової Ради). 12 вересня ЛМГ першим в області отримало сертифікат відповідності критеріям та принципам FSC терміном на п’ять років – до 11 вересня 2021 р.

Сертифікація (вручення свідоцтва) – це незалежна оцінка діяльності організації за погодженими міжнародними стандартами. Вимоги стандарту FSC стосуються екологічного, соціального, громадського та економічного впливів на виробничі процеси у лісовому господарстві. Відповідність вимогам оцінюють сертифікаційні органи. Це означає, що продукція, взята з лісів, де проведено сертифікацію, може мати торгівельний знак FSC.
«Принципи та критерії FSC» застосовуються відповідно до національних і міжнародних законодавчих та нормативних актів. Вимоги стандартів покликані не відмінювати, а скоріше доповнювати правила та ініціативи з ведення лісового господарства, забезпечивши відповідальне, невиснажливе лісокористування.
Завдання лісової сертифікації (вимоги включають просвітницьку діяльність, спрямовану на усвідомлення громадськістю важливості: удосконалення ведення лісового господарства відповідно до принципів та критеріїв міжнародного законодавства; сприяння найбільш повному й ефективному використанню лісових ресурсів; недопущення надмірного лісокористування, а також широке залучення громадськості до прозорого управління лісовим господарством.
Переваги лісової сертифікації: незалежна гарантія для клієнтів-покупців, посередників та інвесторів щодо контролю за якістю лісової продукції; вихід на ринки держав, які використовують виключно деревну продукцію з сертифікованих лісів; демонстрація запровадження найкращої практики в управлінні лісовим господарством.
Під час аудиту підтверджено, що існуюча система управління в ДП «Великобичківське ЛМГ» забезпечує збереження, використання та відтворення лісових ресурсів.
Василина КОВТУН, провідний інженер з лісокористування.