• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Війна і діти — ці слова не повинні стояти поруч
опубліковано: 07.03.2022р. о 14:35, автор: Рахівська міська рада

Але реальність сьогодні інша: тисячі дітей чують обстріли, снідають у підвалах і навіть зустрічаються зі смертю. Як відповідати на дитячі «Мамо, що це?». Тримайте декілька порад, які допоможуть маленьким українцям полегшити тривожний стан.

✅ Забезпечте тактильний контакт
Тіло моментально реагує на тривогу, через нього ж можна зменшити хвилювання. Притискайте дитину до себе, погладжуйте, обіймайте, розтирайте ноги, зігрівайте руки.
✅ Будьте терплячими
Підготуйтесь відповідати на одні й ті самі питання щохвилини. Прислухайтесь до формулювань і розповідайте тільки про те, що питає дитина: не говоріть зайвого, не вдавайтесь в деталі.
✅ Нагадуйте про безпеку
Повторюйте план дій у разі пожежі, сирени, пострілів, вибухів. З дітьми молодшого віку вивчіть їхнє ім’я, прізвище, адресу.
✅ Не забороняйте почуття
Дозвольте дітям плакати, тривожитись, покажіть, що це — нормально. Фрази «не плач», «заспокойся» лише поглиблять розгубленість.
✅ Перемкніть увагу на дії
Найкраще — робити щось руками: малювати, ліпити, перебирати дрібні речі.
✅ Будьте в діалозі
Дайте можливість дітям висловлювати власну думку — особливо підліткам. Шукайте відповіді разом.
✅ Дайте відчуття впевненості та безпеки
Повторюйте дитині будь-якого віку, що ви поряд і готові захистити. Транслюйте впевненість. Нагадуйте, що будь-яка війна закінчиться.
✅ Не уникайте теми смерті
Намагайтесь бути чесними. Смерть існує, війна може до неї призвести. Проте підкреслюйте: дорослі зроблять все можливе, щоб мир настав якнайскоріше. Не обіцяйте того, у чому не маєте впевненості (тато повернеться живим, війна закінчиться через два дні).
Бережіть себе і дітей. Разом переможемо! Слава Україні!