• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва (ФОТО)
опубліковано: 09.11.2022р. о 09:34, автор: Рахівська міська рада

“Культура – простір, в якому проходить все життя людини: від народження до смерті. М.В.Попович

Раніше Всеукраїнський день працівників культури і аматорів народного мистецтва відзначався в Україні 23 березня. Ця дата була встановлена в березні 2000 року Указом Президента України № 484/2000, враховуючи вагомий внесок працівників культури та аматорів у відродження української національної культури, розвиток народної творчості, активну культурно просвітницьку діяльність. З 2012 року, згідно Указу Президента України Віктора Януковича від 30 грудня 2011 № 1209/2011 “Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят” цей день став відзначатися в третю неділю травня і отримав назву “Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва”. З 2014-го року, відповідно до Указу Президента України від 30 грудня 2013-го року № 717/2013, цей День став відзначатися 9-го листопада, спільно з Днем української писемності та мови.
Українська культура, одна з небагатьох, яка змогла вистояти під могутнім натиском чужих агресивних впливів, зберегти свою самобутність, первозданну чистоту і незамуленість.
Прародителями української культури можна вважати культуру індоєвропейських предків слов’ян, слов’янські культурні джерела, культури Київської Русі – дохристиянську і християнську.
Без сумніву, культурний розвиток народів відбувається в процесі їх постійних взаємовідносин. Чим більше різних впливів акумулює в собі культура народу, тим більш культурним є цей народ.
Українська культура зайняла гідне місце в культурі світовій.
Напередодні свята секретар ради Дмитро БРЕХЛІЧУК , начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Наталія ДРЕБОТА та завідувач сектору культури,молоді та спорту Володимир ШЕПЕТА відвідали заклади культури Рахівської територіальної громади та вручили подарунки працівникам.
Бажаємо шановним працівникам культури та аматорам народного мистецтва  щастя і здоров’я, успіхів і творчого натхнення, гарних результатів своєї праці  та мирного неба!
Фото відділу освіти, культури, молоді та спорту Рахівської міської ради.