• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
ВШАНУВАННЯ ТИСЯЧОЛІТНЬОЇ ІСТОРІЇ ВІЙСЬКА УКРАЇНСЬКОГО: В РАХОВІ ПРОЙШИ УРОЧИСТОСТІ ДО ДНЯ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ
опубліковано: 11.10.2019р. о 15:54, автор: Рахівська міська рада

Вже 6 років поспіль Україна відзначає головне свято українських воїнів – День захисника України – 14 жовтня, на свято Покрови, яке було встановлене Указом Президента ще у 2014 році.

Як відомо, в українській традиції Покрова тісно пов’язується із ідеями захисту від ворогів: згідно літописів князь Ярослав Мудрий віддав Київ і всю Русь під покров Божої Матері. Церква Покрови Пресвятої Богородиці була головною на Запорізькій Січі, а 14 жовтня одним з найважливіших днів для козаків – тоді вони проводили свої ради, на яких вибирали нового гетьмана або кошового отамана. У 20 столітті козацькі традиції наслідували борці за незалежність України – Армія Української Народної Республіки та Українська повстанська армія. Саме тому днем офіційного створення УПА було обрано свято Покрови. А у 2019 році до цього свята Український інститут національної пам’яті підготував інформаційну кампанію та низку заходів під гаслом «День захисника України – 1000 років нашому війську».

В Рахові, як і всіх містах нашої країни, пройшли урочистості з нагоди святкування Дня захисника України з метою вшанування Героїв, які стоять на захисті територіальної цілісності, незалежності та суверенітету держави і спокою й безпеки мирного населення.

Від імені Рахівської міської ради міський голова Віктор вручив цінні подарунки та нагородив грамотами та медалями «Захисник України» за особисту мужність і відвагу, виявлені у захисті державних інтересів та з нагоди Дня захисника України наступних ветеранів війни: Обшитоша Івана Івановича, Швардака Петра Ілліча,  Томенюка Юрія Йосиповича, Небелу Івана Юрійовича, Лазоряка Івана Івановича.

Почесними грамотами міської ради за особистий внесок у забезпечення захисту державного суверенітету та цілісності держави було нагороджено наступних військовослужбовців та працівників ЗСУ: Улізлюка Василя Васильовича, головного спеціаліста відділення комплектування Рахівського районного військового комісаріату, Шоварі Романа Йосиповича, головного спеціаліста мобілізаційного відділення комплектування   Рахівського районного військового комісаріату.

Щиро вклоняємося Героям та дякуємо за відвагу та мужність, високо цінуємо їх особистий внесок та щоденний ризик. Хай Мати Божа вкриє вас своїм святим захисним Покровом, а в родинах хай панують затишок, благополуччя та Божа ласка!