• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Виплата грошових допомог, пільг та субсидій в умовах воєнного стану
опубліковано: 15.03.2022р. о 13:22, автор: Рахівська міська рада

Міністерство соціальної політики в умовах воєнного стану у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України вживає усі необхідні заходи для забезпечення виплати і доставки усіх видів соціальних допомог. Для цього Уряд прийняв постанову “Деякі питання надання державної соціальної допомоги на період введення воєнного стану” від 07.03.2022 р. № 214.

Слід зазначити, що в умовах воєнного стану громадяни вразливих категорій продовжують отримувати належну соціальну підтримку. Виплата призначених державних соціальних допомог не зупинятиметься. 7 березня 2022 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову, в якій чітко прописані особливості нарахування та виплати грошових допомог, пільг та житлових субсидій на період дії воєнного стану. Варто зазначити, що під час воєнного стану не потрібно звертатись за їхнім перепризначенням або підтвердженням права на їхнє отримання. Вказане рішення стосується:

– допомоги малозабезпеченим сім’ям;

– допомоги на дітей одиноким матерям;

– допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;

– допомоги на дітей, хворих на тяжкі хвороби, яким не встановлено інвалідність;

– щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу;

– тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;

– щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам;

– тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

Якщо отримувачі державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю пропустили строк перегляду, виплата таких видів допомоги не зупиняється на період воєнного стану та одного місяця після його скасування.

Після скасування воєнного стану одержувачам соціальної допомоги потрібно протягом одного місяця оновити документи, необхідні для того, щоб продовжувати отримувати допомогу.

Отже, в Україні діє особливий порядок нарахування та виплати грошових допомог, пільг та житлових субсидій під час воєнного стану і пільги на оплату житлово-комунальних послуг, які було призначено раніше, автоматично продовжуються на весь час воєнного стану + 1 місяць після його скасування. Отримувачам соціальної допомоги не потрібно звертатись до органів соцзахисту населення для їх продовження. Якщо ви вимушено переселилися з місця проживання Мінсоцполітики централізовано спрямує кошти до «Ощадбанку» та на ваш банківський рахунок. Якщо ж ви отримували виплати через «Укрпошту», ви отримаєте грошовий переказ через міжнародну платіжну систему «MY TRANSFER». У разі  коли протягом 60 календарних днів з дати зарахування  переказів АТ«Ощадбанк» одержувачам грошової допомоги, пільг та житлової субсидії одержувачі не звернулися за отриманням грошових переказів, відповідні кошти повертаються Міністерству соціальної політики.