• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Як на нас впливає життя серед гір
опубліковано: 01.02.2017р. о 10:09, автор: Рахівська міська рада

Ще колись англійський поет Джордж Байрон писав:
Хотів би жити знов у горах 
Дитям безжурним, як колись…”
Рахівщина розташована у найбільш високогірній частині Українських Карпат. Гори оточують нас з дитинства. Ще маленькими ми ходимо з батьками у походи, по гриби чи кататися на санках з гірок.

Це те, що дарує нам наше місце перебування. Але з часом починаєш забувати чи просто не помічати, наскільки неймовірно красивими є наші гори. Та не тільки це важливо, а й те наскільки місце проживання впливає на самопочуття, на здоров’я та й на наше життя загалом.
Дослідження виявили цікаву особливість: люди, які проживають у горах, практично не страждають ожирінням, у порівнянні з тими, хто живе на низовинах і рівнинах.
Свіже гірське повітря та те, що люди в горах більше рухаються продовжує життя. Відомо, що люди, які живуть у гірській місцевості – живуть довше. Кожен раз, коли ви виходите з будинку, ви даєте своєму серцю хорошу розминку.
Безперечно, великим плюсом життя серед гір є кристально чиста вода з гірських джерел.
Також цікавий факт, що під час проживання високо над рівнем моря відбувається розрідження крові, що знижує ризик виникнення інсульту та захворювань серця.
Гори завжди приваблюють туристів. Багато хто порівнює гірську місцевість із морем. Кажуть, що це однаковий відпочинок. Це додатковий бізнес для мешканців. Так, наприклад щорічно Рахівщина приймає чимало туристів у різні сезони. У Рахівському районі розташований найвисокогірніший курорт в Україні “Драгобрат”, тому зі снігом проблем немає ніколи, у нас сніжно з листопада по травень.
Більше того, кожного дня є можливість бачити красиві пейзажі. Тай зрештою, краще гір можуть бути тільки гори… на яких вище не бували!
Фото: Андрій Гаманюк
 
Олександра Будлянська