• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Як убезпечити свій похід у гори в зимовий період
опубліковано: 10.11.2023р. о 15:33, автор: Рахівська міська рада

Щорічно в Карпатах губиться десятки туристів. Особливо неоціненна небезпека гір зимою: в сніжну бурю легко втратити орієнтири, через сніг дорога стає важчою, виснаження наступає швидше. Додати до цього холод, відсутність зв’язку та води й виходить дуже небезпечна ситуація.

Тому, насамперед важливо зареєструвати свій похід в аварійно-рятувальному загоні спеціального призначення на території Рахівського району у державній службі ДСНС у Закарпатській області. Для зручності це можна зробити заздалегідь через онлайн-форми.

 Маршрут

Щоб спланувати маршрут грамотно і зробити його відносно безпечним потрібно мати за плечима досвід подібних походів. Якщо відчуваєте, що досвіду бракує, то краще знайти авторитетного консультанта і порадитись з ним.
План маршруту має передбачати кілька альтернативних варіантів, на випадок зміни погоди, травми, виснаження чи ще якогось несподіваного фактору.

Спорядження

Спорядження та екіпіровка – це інструменти, які допомагають пройти маршрут комфортно безпечно. Погане, непрофесійне і ненадійне спорядження сильно знижують можливості туриста, і дуже важливо розуміти в яких умовах спорядження спрацює, а де його буде недостатньо.

Команда

Походи – це командна робота, тому дуже важливо з ким ти йдеш в гори. Не обов’язково це мають бути друзі, які розуміють тебе з півслова. В екстремальних умовах важливі не дружні взаємини, а чітка комунікація та швидка реакція на зміну зовнішніх обставин. Ще перед походом потрібно домовитись як ви будете діяти в тій чи іншій ситуації, спробувати змоделювати кілька негативних сценаріїв та домовитись як ви будете координувати свої дії. Також дуже важливо відразу чітко визначити обставини, в яких похід скасовується, і ви повертаєтесь до цивілізації. Часто трагедії стаються саме через те, що команда не може прийняти остаточного рішення продовжувати йти чи сходити з маршруту. В результаті такої невизначеності група сильно розтягується, або взагалі розділяється, а це дуже небезпечно. Простіше всього дати право приймати остаточне рішення людині, у якої найбільше досвіду.

Поради для тих, хто збирається в зимові Карпати

  1. Подбай про навігацію
  2. Носи з собою аптечку
  3. Бери з собою запальничку
  4. Повідомляй про свої плани комусь з близьких
  5. Зареєструйся в рятувальній службі

У випадку, якщо ти заблукав

  1. Не панікуй
  2. Залишай сліди
  3. Намагайся не розділятися з товаришами